Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Ayşe Deniz Gökçin

26 Kasım – ENKA Oditoryumu

ENKA Kültür Sanat, Türkiye’nin ve dünyanın müziğini İstanbullularla buluşturduğu 31. Yıl Müzik Buluşmaları’nın finalini piyanonun genç yıldızı Ayşe Deniz Gökçin’in konseriyle yapıyor. Gökçin, klasik ve modern müziği birleştirerek yenilikçi vizyonu ustalıkla hayata geçireceği konseriyle muhteşem bir kapanışa imza atacak. 

Birsen Tezer

29 Kasım – Bostanlı Suat Taşer Sahnesi

Birsen Tezer, Karşıyaka Caz Festivali kapsamında İzmirli dinleyicisiyle buluşuyor. İlk albümü Cihan’ı 2009’da yayınlayan Tezer ve uzun süredir sahnede de birlikte çalıştığı müzisyen arkadaşları, bu kez yollarına ikinci albümleri İkinci Cihan ile devam ediyor. Birsen Tezer hem ilk hem de ikinci albümünden seslendireceği parçalarla harika bir konser verecek. 

Evgeny Grinko

30 Kasım – Antalya Kültür Merkezi

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen ve dünyaca ünlü bir çok yıldızı müzikseverlerle buluşturan Uluslararası Antalya Piyano Festivali de kapanışını yapıyor. Finale imzasını atacak isimse Valse adlı şarkısıyla popülaritesini artıran dünyaca ünlü Rus piyanist Evgeny Grinko.

SAHNE SANATLARI

Beyond Bollywood

26 Kasım – 1 Aralık arası – Zorlu PSM

Masalsı bir gösteri izlemeye hazır olun! The Guardian tarafından “İnkar edilemez bir görsel ziyafet” ve “Renk ve hareketin başkaldırısı” olarak tanımlanan Beyond Bollywood, Bollywood’un otantik coşkusunu 1000’den fazla kostüm, Hindistan’ın en yetenekli dansçılarından oluşan dev kadro ve ışıl ışıl bir dünya eşliğindeki görsel bir ziyafe şeklinde izleyicisine sunacak.

Uğur Yücel – Azınlıkta Kaldık

26 Kasım – Tepekule Kültür Merkezi, İzmir / 27 Kasım Nilüfer Sahnesi, Bursa / 29 Kasım TİM Show Center, İstanbul / 30 Kasım MEB Şura Salonu, Ankara

Uğur Yücel uzun bir aradan sonra Azınlıkta Kaldık gösterisi ile sahnelere dönüyor. Sahnelendiği yıllarda büyük beğeni toplayan tek kişilik gösteride usta oyuncu Uğur Yücel, kimi zaman esprileriyle güldürürken kimi zaman da anlattıklarıyla şaşırtacak.

Oksimoron

29 ve 30 Kasım – Tatbikat Sahnesi Ankara

Birbiriyle çelişen ya da tamamen zıt iki kavram bir araya gelip de bu iki karşıt anlamın bazen birbirini götürmek yerine yepyeni bir anlam doğurduğu ‘Oksimoron’ kavramından yola çıkan oyunun yönetmeni Erdal Beşikçioğlu, oyunun başrolündeyse Emre Karayel var.  Oksimoron, Semih’in beyninin içindeki kadın-erkek mücadelesinde bir denge aramasını konu alıyor.

SERGİLER

“12” Fotoğraf Sergisi

30 Aralık’a kadar – Süreyya Opera Sahnesi Fuayesi

Salih Güler’in küratörlüğünde ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin iş birliği ile hazırlanan “12” Fotoğraf Sergisi, bir balenin sahne arkasını ve dansçılarının her anının ilk kez konu alınması ile öne çıkıyor. 12 fotoğrafçının estetik bir dille hazırladığı “12” Fotoğraf Sergisi, Süreyya Opera Sahnesi Fuayesi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

SİNEMA

Bir Şans Daha

Londra’da yaşayan genç bir kadın olan ve hayatında birçok yanlış karar alan Kate’in hayatına hiç beklenmedik bir zamanda Tom adlı bir adam dahil olur. Tom her ne kadar Kate’in sınırlarını zorlasa da, birlikte Londra’nın en güzel zamanlarında yeni bir başlangıç yapmaya çalışırlar. Sıcacık bir Noel filmi olan Bir Şans Daha’nın başrollerinde Emilia Clarke ve Henry Golding yer alıyor.


Önerilen yazılar