Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Mor ve Ötesi

31 Ağustos – Vadi Açıkhava

10 bin kişiyi aynı anda ağırlayabilecek kapasiteye sahip Vadi Açıkhava, Türkiye’nin en önemli rock gruplarından Mor ve Ötesi’ne ev sahipliği yapıyor. 1996 yılından bu yana Türkçe rock müziğine yön veren gruplardan biri olan Mor ve Ötesi, Vadi Açıkhava’nın orman manzaralı sahnesinde harika bir konser vermeye hazırlanıyor. 

mor ve otesi

Ah! Kosmos

1 Eylül – Feriye

Eşsiz Boğaz manzarası eşliğindeki Feriye Konserleri’nin bu haftaki konuğu olan ve ilk kısaçalarını ‘Flesh’i 2013’te müzik tutkunlarıyla buluşturan Ah! Kosmos, ilk uzunçaları ‘Bastards’ı ise Alman menşeli Denovali Records üzerinden yayımladı. Tiyatro, çağdaş dans, video ve mekan odaklı işler için de kompozisyonlar hazırlayan çok yönlü sanatçının Feriye’de vereceği konsere giriş ücretsiz.  

ah kosmos

Kovacs

2, 4 ve 5 Eylül – Zorlu PSM Studio

Yıllar içinde kendi eşsiz yolunu yaratmayı başaran ve karanlık çekiciliği ile tüm dünyayı büyüleyen Kovacs, 60 milyonu geçen YouTube izlenmesi, kazandığı çeşitli ödüller, global festival performansları ve aykırı imajı ile günümüzün parlayan soul pop yıldızlarından. Amy Winehouse ve Nina Simone gibi efsanelere özgü bir müzikal yeteneğe sahip Kovacs, Zorlu PSM Studio’da üç gece konser verecek.

kovacs

SAHNE SANATLARI

Sunay Akın ile Görçek

27 ve 28 Ağustos – Bornova Açıkhava Tiyatrosu

Sunay Akın’dan hikayeler dinlemek, birarada yaşama duygusunu, bilginin üretilen ve yönetilen en büyük güç olduğunu fark etmek ve iki saate iki bin kitabın ışığını sığdırmak için Görçek’i mutlaka izlemelisiniz. 

sunay akin gorcek

Carmen

1 ve 2 Eylül  – Aspendos Antik Tiyatrosu

Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali bu hafta başlıyor. Festivalin açılışı ise Bizet’in ünlü ve sevilen operası Carmen ile gerçekleştiriliyor. İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen opera, Pazar ve Pazartesi akşamları iki temsil ile Aspendos Antik Tiyatrosu’nda sanatseverlerle buluşacak. Carmen operası Don Jose adlı bir muhafız çavuşun Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkını konu alıyor.

SERGİLER

Şakir Gökçebağ – “AŞİNA”

Temmuz 2020’ye kadar – Baksı Müzesi, Bayburt

Baksı Müzesi, Nuri Bilge Ceylan’ın eserlerine ev sahipliği yapmasının ardından, yeni bir sergiye hazırlanıyor. Baksı Müzesi’nde, 1 Eylül’den gelecek Temmuz’a dek Şakir Gökçebağ’ın “AŞİNA” isimli solo sergisi alacak. Sergide sanatçının gündelik yaşamın içinde, tanıdık ve alışık olduğumuz nesneleri yeni formlara dönüştürdüğü heykel ve enstalasyonları bulunacak. 

baksi muzesi

SİNEMA

New York’ta Yağmurlu Bir Gün

Woody Allen’ın yeni filmi A Rainy Day in New York‘ta, hafta sonunu geçirmek için New York’a giden genç çiftin kötü hava koşulları ile karşılaştığında yaşadıkları macera anlatılıyor. Filmin başrollerinde Timothée Chalamet ve Elle Fanning bulunuyor. 


Önerilen yazılar