Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

JazzExpose: Duende Flamenco feat. Cristina Benitez

4 Eylül – CerModern, Ankara

JazzExpose konserler dizisi kapsamında bu hafta CerModern’de flamenko rüzgarı esecek. Ankaralı dört müzisyenden oluşan Duende Flamenco grubu 2006 yılından beri birçok usta dansçıyla konserler ve programlar gerçekleştirdi. Grup, flamenkonun dünyaca ünlü ismi Cristina Benitez ile bu yıl da yeniden CerModern’e konuk olacak ve tüm müzikseverleri büyüleyecek.

Goran Bregović 

6 Eylül – 88. İzmir Enternasyonal Fuarı Çim Konserleri – Kültürpark

Balkanların en popüler besteci ve müzisyeni Goran Bregovic İzmir’e geliyor. Emir Kusturica’nın Çingeneler Zamanı, Yeraltı ve Arizona Rüyası gibi klasikleşmiş filmlerinin hafızalara kazınan müziklerinde imzası olan ödüllü besteci Bregovic, Balkan diyarlarının hem hareketli hem duygusal ezgileriyle seyircilere unutulmaz bir akşam yaşatacak. 

Teoman

6 Eylül – Bodrum Antik Tiyatro

Günümüz Türk rock müziğinin en sevilen şarkıcı-söz yazarlarından Teoman, başarılı müzik kariyerinin en önemli eserlerini Bodrum Antik Tiyatro’da seslendirecek. Çıkardığı albümler ve yarattığı şarkılarla bir kent ozanına dönüşen Teoman, eski ve yeni şarkılarıyla sizi hem nostaljik hem de romantik bir yolculuğa çıkaracak. 

Flapper Swing

7 Eylül – Feriye

Gerek melodileri gerekse kostümleriyle sizi 1920’lere götürecek Flapper Swing grubu, repertuarında Django Reinhardt bestelerine ve 1920-30’ların caz parçalarına yer veriyor. İki manouche gitar, kontrbas, soprano saksofon ve vokalden oluşan akustik caz manouche grubuyla o dönemin atmosferini yaşamak için Feriye’nin eşsiz ortamındaki bu ücretsiz konseri kaçırmayın. 

FESTİVAL

Floralfest

7-8 Eylül – Tomtom Designhood

Floralfest, etnik tasarım ile sonbaharın mis kokulu çiçeklerini bir araya getirerek çiçek tutkunlarını büyülemeye hazırlanıyor. Türkiye’nin en iyi çiçek tasarımcıları ve butik çiçekçilerinin yanı sıra mobilya, aksesuar gibi farklı alanlarda katılımcıların da yer alacağı Floralfest’i iki gün boyunca Tomtom’da ziyeret edebilir, çiçekli tatlardan, bitki özlü bakım ürünlerine, çiçekli mobilya ve aksesuarlara kadar birçok ürünü ve tasarımı görebilirsiniz. Floralfest’in bu yılki etkinlik programında katılabileceğiniz atölyeler de yer alıyor.

SAHNE SANATLARI

Pavel VIRSKY Dans Topluluğu

4-5 Eylül – Aspendos Antik Tiyatrosu

Çeyrek asırdır kültürlerarası bir köprü oluşturan Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, 84 gün boyunca ABD ve Kanada’da büyük ilgi görerek 58 şehirde, 72 gösteriye imza atan Pavel VIRSKY Dans Topluluğu’nun renkli ve hareketli gösterisini ağırlayacak. Topluluk, Ukrayna halk müziği ve danslarını temel alarak oluşturduğu, hem geleneksel hem de yeni koreografilerle bezeli gösterisi “Dans Rüzgarları” ile sahnede olacak.

Alice

5-6 Eylül – Zorlu PSM

Lewis Carroll’un yazdığı ve bugüne kadar 174 dile çevrilen eşsiz eser Alice Harikalar Diyarında, bu sezon da sahneleri renklendirmeye geliyor. Çağdaş bir müzikal uyarlama olarak sahnelenen ve geçtiğimiz yıl neredeyse kapalı gişe oynayan Alice’de Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan gibi popüler isimler rol alıyor. 

SERGİLER

Artweeks@Akaretler

Akaretler Sıraevler

3 Eylül Salı günü başlayacak ve 3 hafta sürecek Artweeks@Akaretler, yeni eklenen binalar ve sergi alanlarıyla bu yıl daha da büyüdü. Artweeks@Akaretler’in 3. edisyonunda, birçok yerli ve yabancı sanatçının eserleri, değerli koleksiyonerlerin sanat koleksiyonlarından seçkilerin yanı sıra sanatçılar ve koleksiyoncularla söyleşiler de yer alacak. Akaretler Sıraevler’de üç hafta sürecek olan tüm sergiler ve söyleşiler ücretsiz gerçekleşiyor.

SİNEMA

O Bölüm 2

O filminin devamı olan filmde, Pennywise’ın geri dönmesiyle birlikte yetişkinler de, tıpkı çocukken söz verdikleri gibi, kasabaya dönüyor ve bir kez daha şeytani palyaço ile karşı karşıya kalıyorlar.


Önerilen yazılar