Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Barcelona Gipsy Balkan Orchestra

7 Ağustos – İzmir Kültürpark

Doğu Avrupa’dan canlı melodiler İzmir’i renklendirecek. Geleneksel Roman, Balkan ve Akdeniz şarkılarını kendilerine özgü bir coşkuyla yorumlayan dünyaca ünlü Barcelona Gipsy Balkan Orchestra Kültürpark’ta İzmirli sanatseverlerle buluşuyor.

Evrencan Gündüz & Uzaylılar

8 Ağustos – Savra Bodrum

Savra Bodrum’da müzik şenliği başlıyor. Konserlerin açılışını ise yeteneğiyle kısa sürede sadık bir dinleyici kitlesi edinen Evrencan Gündüz & Uzaylılar yapıyor Yeni nesilden ilginç bir sesi dinleyebileceğiniz bu konseri kaçırmayın!

Denizde Caz: Ediz Hafızoğlu “Nazdrave 13”

10 Ağustos – The Primetime Cruise

İstanbul Boğazı’nda müzik ve manzara dolu bir yaz gecesi için The Primetime Cruise Kuruçeşme Parkı Rıhtımı’ndan demir alıyor. Bu yıl 5. kez gerçekleşen bu özel konser serisinde haftanın konuğu ise Ediz Hafızoğlu. The Primetime Cruise konforuyla benzersiz bir gece olacağı kesin.

Nico Stojan

10 Ağustos – W Istanbul Secret Garden

W Istanbul’un yazlık bahçesi Secret Garden’daki #10SecretFridays etkinlik serisi Nico Stojan ile devam ediyor. Berlin’in efsanevi kulübü Bar25’in uzun süre resident DJ’liğini yapan Stojan kabine geçecek ve yazın enerjisine yakışır bir eğlenceye imza atacak. Gecede sahne alacak diğer isimler ise Orkun Bozdemir, Hemi ve Doctor K.

Deniz Tekin

10 Ağustos – IF Performance Hall Ankara

Genç bir ses ve çok yetenekli bir müzisyen olan Deniz Tekin önce yaptığı cover’larla ünlendi ardından kendi bestelerini yorumladığı albümüyle beğeni kazandı. Tekin’in masalsı sesini dinlemek ve yeni bir yerli müzisyenle tanışmak için harika bir fırsat.

KüçükÇiftlik Bahçe Sunar: Jülide Özçelik & Mert Fırat

11 Ağustos – KüçükÇiftlik Park

2016’dan bu yana birçok şehirde senfoni orkestralarıyla birlikte konserler veren Jülide Özçelik ve Mert Fırat bambaşka bir projeyle seyirci karşısına çıkıyor. Sevilen şarkıları oda müziği eşliğinde seslendirecek olan sanatçılar bu kez KüçükÇiftlik Bahçe’de yıldızların altında birlikte sahne alacak. İki sevilen sanatçıdan harika müziklerle dolu bir konser için siz de KüçükÇiftlik Park’ın çimenlerinde yerinizi alın!

Şebnem Ferah

11 Ağustos – Harbiye Açık Hava Tiyatrosu

Güçlü sesi ve en sevilen şarkılarıyla Şebnem Ferah, Harbiye Açık Hava Tiyatrosu sahnesinde İstanbul semalarını rock müzikle dolduracak. Siz de yıllardır dilden düşmeyen hem duygusal hem isyankar şarkılarını Ferah’la birlikte söylemek ister misiniz?

SAHNE SANATLARI

Damdaki Kemancı

7 Ağustos – Harbiye Açık Hava Tiyatrosu

Rusya’da buhranlı Çarlık döneminde, gelenek ve devrim arasına sıkışmış küçük köy Anatevka’da geçen olaylar, hem Sütçü Tevye ve ailesini hem de köyün yerlilerini derinden etkiliyor. Broadway’in en uzun soluklu eserlerinden biri olan Damdaki Kemancı, Ah Bir Zengin Olsam, Güneş Doğar, Güneş Batar, Anatevka ve Aşık Mısın gibi klasikleşen şarkılarıyla Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda tiyatro şöleni yaşatmaya geliyor.

FESTİVAL

Chill-Out Festival Çeşme 2018

11 Ağustos – Fun Beach

Artık klasikleşen festivallerden biri olan Chill-Out Festival, Bodrum durağının ardından bu kez Çeşme’de! Lounge FM’in muhteşem dünyasını gerçek hayata taşıyan festival Fun Beach’te müzikseverlere özenle seçilmiş bir line up sunacak. Festivalde sahne alacak isimlere Ege’nin muhteşem doğası, benzersiz bir atmosfer ve rakipsiz hizmet anlayışı eşlik edecek.

Forró a la Turca Festival 2018

10 – 12 Ağustos – bomontiada

Forró dansı ve müziğinin Kuzeydoğu Brezilya’dan Türkiye’ye yolculuğuna tanıklık etmek için adres bomontiada! Türkiye’deki ilk uluslararası Forro Festivali olan bu özel etkinliğin programında Forró ruhunu Avrupa’ya yayan önemli eğitmenlerin vereceği dans dersleri ve Avlu’da gerçekleşecek ücretsiz Fabiano Santana konseri bulunuyor. Neşeli melodiler dans tutkunlarına eğlenceli bir haftasonu yaşatacak.

SERGİLER

Werner Bischof: 1936-1954

30 Ağustos’a kadar – Leica Galeri İstanbul, bomontiada

bomotiada’da bulunan Leica Galeri, uluslararası itibar sahibi İsviçreli fotoğrafçı Werner Bischof’un eserlerini 30 Ağustos’a dek sergiliyor. Özellikle İkinci Dünya Savaşı’nın neden olduğu yıkım üzerine yayınladığı foto röportaj ile ünlenen Bischof, fotoğraflarında endüstri ve teknolojiden etkilenen geleneksel kültürlerin gündelik yaşamlarını belgelemiş, Avrupa, Hindistan, Japonya, Kore, Hong Kong, Güney Amerika gibi farklı coğrafyalardaki hayatlara tanıklık etmiş ve bu anları fotoğraflarıyla ölümsüzleştirmiş bir sanatçı. Henüz 38 yaşındayken Peru’da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Bischof’un Türkiye’deki ilk kişisel sergisi kesinlikle görülmeye değer.

Objects of Şişhane

12 Ağustos’a kadar – Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi, Beyoğlu Sineması, SUPA/Manzara İstanbul

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden 26 öğrencinin 12 farklı zanaat atölyesinde ustalarla birlikte ürettikleri tasarımlar Beyoğlu’nda çeşitli mekanlarda sergileniyor. Zanaat üretimini ve görünürlüğünü desteklemek, sürdürülebilirliğini sağlamak için kurulan Objects of Şişhane kolektifi, usta-çırak geleneğinin eğitim yaklaşımını tasarım eğitimine entegre etmeyi amaçlıyor. Böylece çırak konumunda olan öğrenciler, Şişhane, Galata ve komşu bölgelerde yer alan atölyelerin, üretim ağının ve günlük çalışma ortamının parçası olurken, tasarım stüdyosunun sınırları üniversite yerleşkesinden şehre taşınıyor.

SİNEMA

Derinlerdeki Dehşet

İki buçuk milyar yıl önce soyunun tükendiği düşünülen 23 metrelikdev köpekbalığı Megalodon uluslararası deniz altı gözlem programının bir parçası olan derin deniz sualtısına saldırır. Hasar gören denizaltı ve mürettebatı Pasifik Okyanusu’nun en derin yerinde kapana kısılmıştır. Mürettebatı kurtarması için uzman derin deniz kurtarma dalgıcı Jonas Taylor görevlendirilir. Jason Statham’ı Taylor rolünde izleyeceğimiz Meg, eğlenceli bir yaz filmi.

Author Profile

Ceren Oztuna

Önerilen yazılar