Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

PSM Caz Festivali: Lars Danielsson Group

8 Mayıs – Zorlu PSM

Uluslararası caz sahnesinin en ünlü ve aranan basçılarından Lars Danielsson, her biri enstrümanına bambaşka bir potansiyel kazandıran grubuyla PSM Caz Festivali’nin en heyecanla beklenen gecelerinden birini yaşatacak. Lars Danielsson Group’un üstün iletişime dayalı doğaçlama sürprizleriyle dolu performansıyla büyülenmeye hazır olun.

LARS_DANIELSSON_GROUP

Boston Senfoni Oda Orkestrası & Garrick Ohlsson

9 Mayıs – İş Sanat

Boston Senfoni Oda Orkestrası, piyanist Garrick Ohlsson ile birlikte İş Sanat’a geliyor. Neredeyse tüm piyano literatürünü kapsayan zengin bir repertuvara sahip, Grammy ödüllü Ohlsson, yine Grammy ödüllü Boston Senfoni Orkestrası ile sahne alacak. Yetenekli müzisyenler dinleyenlere Brahms’tan Barber’a kadar uzanan ilginç bir repertuvar sunacak.

BostonSymphonyOrchestra

Deborah Davis & Allan Harris

9 Mayıs – MEB Şura Salonu, Ankara

23. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında günümüz Amerika caz sahnelerinin iki güçlü sesi Deborah Davis ve Allan Harris bir araya geliyor. Davis ve Harris teması düet olan festivalde caz parçalarını Ankara’nın ünlü caz triosu eşliğinde söyleyecek. Konser gelirinin bir kısmı ise UNICEF’in Türkiye’deki ‘Kız ve Erkek Çocuklar arasında Eşitlik’ programına bağışlanacak.

Deborah-Davis

Gala Konser

10 Mayıs – Kadıköy Süreyya Operası

20. yüzyılın en önemli sopranolarından olan Leyla Gencer, ölümünün 11. yılında Kadıköy Süreyya Operası’nda bir gala konseri ile anılıyor. Dünyada hem seçkin opera sahnelerinde hem resitallerde hayranlık uyandıran ve çok geniş bir repertuara sahip olan Gencer’i anma konserinde Mozart, Verdi ve Bizet gibi bestecilerin eserleri seslendirilecek.

LEYLE_GENCER_ANMA_GALA_KONSER

Fazıl Say

11 Mayıs – İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, Truva Sonatı ve İzmir Süiti’ni İzmir izleyicisi ile buluşturacak. Truva Sonatı, 40 dakikalık ve 10 bölümlük bir piyano sonatı… Say’ın piyano için bestelediği İzmir Süiti ise Körfez Dalgaları, Brahms İzmir’de, Kordon’da sessiz sabah, Chopin İzmir’de, Urla Şiiri, Rahmaninov İzmir’de ve Final caz- zeybek bölümlerinden oluşuyor. Bu muhteşem konseri kaçırmayın.

fazıl say

SAHNE SANATLARI

MUT

8 Mayıs – Akbank Sanat

Akbank Sanat, koreograf ve çağdaş dans sanatçısı Bengi Sevim Yörük’ün ”Mutluluğun algoritması tasarlanabilir mi?” sorusundan yola çıkarak hazırladığı “MUT” dans gösterisini sahneleyecek. Goethe’nin “Mutluluk üzüntülerin, sorunların üstesinden gelmektir. “Asıl kabus, ardı arkası kesilmeyen güneşli günlerdir” sözünden ilham alan gösteri, mutluluğa ulaşmak için matematiksel bir yol tasarlamanın mümkün olup olmadığını sorguluyor.

MUT

Delirium

9 Mayıs – Tatbikat Sahnesi Ankara

Delirium’un yazarı Enda Walsh, Dostoyevski’nin ölümsüz eseri “Karamazov Kardeşler” üzerinden, günümüz dünyasının acımasız, bencil, kaotik yapısına, aile içinden sarsıcı bir bakışla bakıyor. İnanç, sevgi, güven, umut çemberinde, çocukların ruhlarının parçalanılışının sarsıcı dünyasında yeşeren, bir umut hikayesi…

delirium

Tehlikeli Oyunlar

11 Mayıs – Toy İzmir Ege Perla

Seyyar Sahne’nin Oğuz Atay’ın Tehlikeli Oyunlar romanından uyarladığı tek kişilik oyun, Hikmet Benol karakterinin varoluş mücadelesini Seyyar Sahne hareket, ses ve nefesi çözümleyen oyunculuk çalışmalarıyla sahneye taşıyor.

tehlikeli oyunlar

SERGİLER

Alfonso Ruiz Felipe – ‘De Dentro/İçerden’

31 Mayıs’a kadar – Trump Art Gallery

İspanyol sanatçı Alfonso Ruiz Felipe, ‘De Dentro/İçerden’ isimli seramik sergisiyle Trump Art Gallery’de. Ateşin, suyun, havanın, rengin ve hayatın dalgalarını, küçük-büyük gelgitlerini eserlerine yansıtan Felipe, yarattığı tanımsız formlu seramiklerinin bazılarını ahşapla buluşturuyor, bazılarını da ışık ve gölge oyunlarıyla süslüyor.

Alfonso_Duiz_Felipe

SİNEMA

Adaletsiz

Başrollerinde Mel Gibson ve Vince Vaughn’un yer aldığı Adaletsiz, bir zanlıya uyguladıkları şiddet dolu görüntülerin medyaya yansıması sonucu açığa alınan iki polis memuru Brett Ridgeman ve Anthony Lurasetti’nin hikayesini anlatıyor. Filmde adalet ile suç kavramlarının yer değiştirmesini izleyeceksiniz.


Önerilen yazılar