Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Avi Avital & Cappella Gabetta

9 Ocak – İş Sanat

İş Sanat’ta bu hafta aynı sahneyi paylaşacak orkestra ile solist, Cappella Gabetta ve Avi Avital. Grammy ödüllerine aday gösterilen ilk mandolin sanatçısı olan Avital, klasik ve erken dönem eserlerine yepyeni yorumlar katan Cappella Gabetta ile bir müzik ziyafeti sunacak. Topluluğun şefliğini ise yetenekli kemancı Andres Gabetta yapacak.

Ayhan Sicimoğlu

11 Ocak – Moda Kayıkhane

Ayhan Sicimoğlu dendiğinde akla Samba kıpırtıları, muzip bir gülümseme ve Güney Amerika’dan esen sıcacık bir rüzgar geliyor. Sicimoğlu’nun Latin All Stars orkestrasıyla birlikte seslendirdiği eserlerde, bizim ezgilerimizi ve popüler şarkıları latin enstrümanlarının sıcaklığı ve kıpırtısıyla duyacak, Moda Kayıkhane’de dans, müzik ve eğlence dolu bir akşam geçireceksiniz.

Mor ve Ötesi

12 Ocak – Ooze Venue, İzmir

Türkiye’de alternatif müzik dendiğinde akla ilk gelen gruplardan biri olan Mor ve Ötesi, Ooze Venue‘de sahne alacak. Geçtiğimiz yıl 20. yıllarına özel Kayıtlar 1996-2005 ve Kayıtlar 2006-2016 adlı iki özel albüm çıkaran grup İzmirlilere yakın dönem nostaljisi yaşatacak.

Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu

13 Ocak – CRR Konser Salonu

Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu, ölümünün 150’nci yılında Dellâlzâde İsmail Efendi ve Yegâh Takımı’nı anmak üzere CRR Konser Salonu’nda sahne alacak. Şefliğini Mehmet Güntekin’in üstleneceği konserde Türk müziğinden nadide eserleri dinleme şansını bulacaksınız.

Ahmet Aslan & Cem Adrian

13 Ocak – MEB Şura Salonu, Ankara

Cem Adrian müzikte sınırları, tarzları, kuralları dışlamasıyla bilinen “özgür bir müzisyen”. Ahmet Aslan ise Anadolu müziğini batı enstrümanlarıyla birlikte kullanmasıyla ünlü. Bu birbirinden yetenekli iki isim, aynı sahnede sevenlerine eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

SAHNE SANATLARI

Don Kişot’um Ben

8 Ocak – Zorlu PSM

Cervantes’in bulaşıcı deliliğe bir övgü niteliğindeki klasik eseri Don Kişot yepyeni bir metinle sahnede. Don Kişot rolünde Ozan Güven’i izleyeceğiniz oyunda, aynı zamanda şarkılar, danslar ve görkemli sahne tasarımıyla bol eğlenceli bir görsel şölene tanık olacaksınız.

Bach Kahve Kantatı

9 & 11 Ocak – Elhamra Sahnesi, İzmir

Ünlü besteci Johann Sebastian Bach’ın şair Friedrich Henrici’nin librettosu üzerine bestelediği Kahve Kantatı komedi türünde bir opera. Bir zamanlar Leipzig şehrinde sosyal bir probleme dönüşen kahve bağımlılığına hicivle yaklaşan bu eser 9 Ocak’tan itibaren İzmir’de sahnelenmeye başlayacak.

Dışarda Hiçbir Şey Var!

10 Ocak – Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi Sahnesi, İzmir

Betül Arım’ın sahne aldığı tek kişilik gösteri Dışarda Hiçbir Şey Var!, bize hepimizin tek ve biricik olduğunu söylüyor; bize armağan ve emanet edilen bu muhteşem varlığın farkına varmamızı salık veriyor. Kendi yaşamından hikayeler ve şiirlerle birlikte eğlenceli bir dil kazanan oyun hayata daha neşeli bakmanızı sağlayacak.

Ahududu

10 Ocak – MEB Şura Salonu, Ankara

Kaç sezondur en beğenilen komedi oyunlarından biri olan Nedim Saban imzalı Ahududu, bu kez Ankara’da sahneleniyor. Suna Keskin ve Melek Baykal’ın canlandırdığı iki yaşlı kadın yalnızlıklarına tuhaf bir çare bulurlar. Sürprizlerle dolu Ahududu oyunu sizi çok güldürecek.

SERGİLER

Maria Kılıçlıoğlu – “Evrenin Nabzı”

23 Şubat’a kadar – İş Sanat Kibele Galerisi

Heykel sanatçısı Maria Kılıçlıoğlu “Evrenin Nabzı” adlı retrospektif sergisiyle size düşlerinin kapısını açıyor. Ünlü Bulgar heykeltıraş Dimitir Dimov’un kızı olan sanatçı, heykel ile babasının atölyesinde dört yaşında tanıştı. Taş, balmumu ve bronz gibi malzemeler kullandığı heykellerinde sürrealist ve fantastik öğeler birleşiyor. Farklı ve özgün bir yoruma sahip Kılıçoğlu’nun heykellerini İş Sanat Kibele Galerisi’nde görebilirsiniz.

SİNEMA

Şüphe

Ünlü yazar Murakami’nin kısa öyküsünden uyarlanan Şüphe, birbirinden çok farklı karakterlere sahip iki adam ile onlarla yolları kesişen bir kadını anlatıyor. Yaşadıkları gizemli bir olay sonrasında hayatları kökten etkilenen karakterler, filmi izlerken sizi de şüpheye sürükleyecek.


Önerilen yazılar