Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Erol Evgin

10 Nisan – Zorlu PSM

Yarım asırdır anılara fon müziği yapmış şarkıların sesi Erol Evgin, 50. sanat yılını Zorlu PSM’de kutluyor. Bu özel konserde sanatçıya Firuz İsmailov yönetimindeki Erol Evgin orkestrası eşlik edecek ve Evgin, konuklarını büyülü bir zaman yolculuğuna çıkaracak.

JazzExpose: Şenay Ocak Trio

10 Nisan – CerModern, Ankara

CerModern baharın coşkusunu blues ve caz tınılarıyla yaşatıyor. Şenay Ocak’ın güçlü caz vokaline gitarda Kerem Özalp kontrbasta ise Selçuk Canberk Dağtekin eşlik ediyor. Müzisyenler JazzExpose konser serisinde klasik cazdan modern blues melodilerine özel bir seçkiyle sahne alacak.

Yemen Blues

11 Nisan – Zorlu PSM

Batı Afrika’nın ritimleri, funk, mambo ve soul’un melodilerine karışıyor. Güncel müzik sahnesinin en eğlenceli kolektiflerinden olan Yemen Blues müzikal zenginlikleri ile canlı performanslarını Zorlu PSM sahnesinde birleştirecek.

SAHNE SANATLARI

Gerçek

11 & 12 Nisan – Zorlu PSM

İki çift, iki en iyi arkadaş, iki sevgili, dostluk, şüphe, ihanet ve gerçek… Fransız roman ve oyun yazarı Florian Zeller’in eserinden uyarlanan “Gerçek” nefes kesen sahneleriyle seyircinin algısını hemen her sahnede değiştiren mükemmel bir komedi. Oyunda Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder rol alıyor. Her sahnede algınızı değiştirmeyi başaracak bu oyun sizi çok şaşırtacak.

Stefan Zweig’ın Çöküşü

12 Nisan – CerModern, Ankara

Avusturya’lı yazar Stefan Zweig ve eşi Lotte Altmann’ın Nazi Almanyası’ndan Brezilya’ya kaçmalarını ve savaşın buhranına dayanamayıp intihar etmelerinin hüzün dolu hikayesini anlatan bu yeni tiyatro yapıtı, Zweig’ın hayatının son günlerini takip ediyor. Stefan Zweig’ın Çöküşü oyunu hem Avrupa’nın çöküşü hem de yazarın otobiyografisi niteliğini taşıyor.

Sessizlik

12 & 13 Nisan – Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Ortaçağ karanlığından günümüze taşan soru işaretleriyle dolu oyun, İngiltere Kralı Ethelred tarafından zorla evlendirilen Cumbria Lordu Silence ile Fransız Prenses’i Ymma’nın öyküsünü anlatıyor. Sessizlik, kadının toplumsal ve cinsel kimliğini, erki elinde bulunduranların gücünü ve dinin doğayla karşılaşmasını konu alıyor.

SERGİLER

Mürekkepten: Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar

28 Temmuz’a kadar – Pera Müzesi

Peran Müzesi’nin yeni sergisiyle Çin’e doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Mürekkep sanatının farklı yorumlarına odaklanan Mürekkepten: Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar sergisi, Çin’in farklı bölge ve şehirlerinde yaşayan on üç sanatçının sanat pratiklerinde mürekkebin rolünü inceliyor. Manzara, doğa ve kaligrafi gibi konulara güncel bir bakışla yaklaşan eserler, resim, fotoğraf, yerleştirme ve video yerleştirme gibi farklı mecralarda karşınıza çıkacak.

SİNEMA

Altın Eldiven

Yönetmen koltuğunda Fatih Akın’ın oturduğu Altın Eldiven, Hamburg’da dört kadının ölümüne neden olan seri katil Fritz Honka’nın hikayesini konu ediyor. Heinz Strunk’un romanından uyarlanan filmde, seri katil Fritz Honka rolünde ise Jonas Dassler bulunuyor.


Önerilen yazılar