Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Snarky Puppy /Shake Stew

9 Temmuz – Uniq Açıkhava

Sofistike besteleri çığır açıcı bir emprovizasyon stiliyle harmanlayan Snarky Puppy grubu aslında 30 müzisyenden oluşuyor ancak her konserinde sahneye 8 ila 12 kişilik bir seçkiyle çıkarak her performansında izleyicilere farklı bir deneyim yaşatıyor. Kontrbasçı ve besteci Michael League’in kurduğu grup, İstanbul Caz Festivali kapsamında sahne alacak. 

Snarky_Puppy

Kamasi Washington

10 Temmuz – Volkswagen Arena

Kamasi Washington 2015’te yayımladığı ilk albümü The Epic ile esaslı bir çıkış yaptı ve bu çıkışı pek çok ödül ve güçlü işbirlikleriye perçinledi. Yıldız müzisyen ve topluluklarla ortak çalışmalara imza atan, Coachella, Glastonbury ve Primavera gibi dünyanın belli başlı festivallerinde sahne alan sanatçı bu kez İstanbullu müzikseverlerle harika bir konserde buluşmak üzere geliyor. 

Kamasi Washington

Joss Stone

11 Temmuz – Volkswagen Arena

İstanbul Caz Festivali’nin bu haftaki yıldız konuklarından sonuncusu şarkıcı ve söz yazarı Joss Stone. Kendine has, güçlü ve parlak bir vokal tekniği geliştiren sanatçı James Brown, Stevie Wonder ve Sting gibi efsanelerle birlikte sahne aldı. 2015 tarihli albümü Water for Your ise Soul Billboard tarafından yılın en iyi reggae albümü seçildi. Bu güçlü yorumcunun dillerden düşmeyen sahne performansı 11 Temmuz akşamınıza renk katacak. 

Joss Stone

Glenn Hughes Performs Deep Purple Classics Live

11 Temmuz – Zorlu PSM

Efsanevi gruplardan Deep Purple’ın eski basçısı ve solisti Glenn Hughes, Deep Purple efsanesini günümüze taşıyan projesiyle izleyenlere unutulmaz bir konser deneyimi yaşatacak.

Glenn Hughes

Birlikte Güzel Sunar: MFÖ

13 Temmuz – ODTÜ Vişnelik

Mazhar Fuat Özkan, muhteşem performaslarını ODTÜ Vişnelik’te sergileyecek. Mazhar Fuat Özkan, Ele Güne Karşı ve Alidesidero gibi dillere dolanan efsane şarkılarını seslendirecek. Ankara’da yaz konserleri tüm hızıyla devam ederken MFÖ’yü ODTÜ Vişnelik’te dinleme şansını kaçırmayın!

mfo

SAHNE SANATLARI

Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası – Metres – Aşıklar Gemisi

13 Temmuz – Dada Salon Kabarett

Okan Bayülgen, İstanbul’a kazandırdığı yeni gösteri mekanı Dada Salon Kabarett’de misafirlerini bu sefer de denizde gizemli bir yolculuğa çıkarıyor. Seyircinin arasında, 360 derece oynanan interaktif polisiye Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası – Metres’te kendinizi bir anda kendisini gizemli bir cinayetin ortasında bulacak, kahkaha ile gerilimi aynı anda yaşayacaksınız. 

Eglenceli Cinayetler Kumpanyasi

SERGİLER

Arşivin Belleği: Marcell Restle’nin Anadolu Araştırmaları

1 Aralık’a kadar – ANAMED Galeri

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED), Arşivin Belleği: Marcell Restle’nin Anadolu Araştırmaları sergisini ziyaretçilerle buluşturuyor. Sergide bir yandan alanının önde gelen araştırmacılarından sanat tarihçisi Marcell Restle’nin sistematik çalışma yöntemini gözlemleyebilecek, diğer yandan Anadolu’daki Geç Antik Çağ, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait kültürel varlıkları incelemeye yaşamını adamış bu tutkulu araştırmacının onlarca yıl boyunca oluşturduğu zengin arşivini görebileceksiniz. 

Arşivin Belleği

SİNEMA

Colette

Filmde karizmatik Parisli yazar Henry Gauthier-Villars ile evlendikten sonra Fransa’nın kırsal kesimlerindeki hayatını, yaratıcı yeteneklerinin kıvılcımlandığı Paris şehrine taşınmak için terk eden Fransız yazar Sidonie-Gabrielle Colette’in hayat hikayesi anlatılıyor. Çalışmaları büyük başarılar elde eden Colette, kocasının ona dayattığı edebi ve mecazi sınırlardan kurtulmaya çalışmaya başlar ve artık kendi adına yazmanın ve yazdıklarını sahiplenerek topluma meydan okumanın zamanının geldiğine karar verir… Yetenekli ve cesur yazarı filmde başarılı aktrist Keira Knightley canlandırıyor. 


Önerilen yazılar