Harley Vs. Indian

Dünyanın en büyük otomotiv müzesi olarak kabul edilen Petersen Müzesi, bu kez de motor tutkunlarının rüyalarını süsleyen bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Dünyanın en klasik ve rüya otomobillerinden Bugatti, Porsche ve Ferrari gibi markaların yanı sıra sayısız klasik modele de ev sahipliği yapan Petersen Otomotiv Müzesi, geçtiğimiz günlerde başlayan yeni bir sergiyle motor tutkunlarının hayalini gerçekleştiriyor. ‘’Harley vs. Indian’’ adlı sergi, ziyaretçileri iki tekerleklilerin tarihinde eşsiz bir yolculuğa çıkarırken, aynı zamanda Amerika’nın en ünlü iki motosiklet üreticisinin neredeyse 100 yıla yakın bir zamana yayılan rekabetini de efsane modeller eşliğinde gözler önüne seriyor.

Petersen Otomotiv Müzesi’nin Richard Varner galerisinde devam eden ve 2018 yılının şubat ayına kadar sürecek sergide, her iki markanın da en iddialı yarış ve yol motorlarını, scooter’larını ve üç tekerlekli motorlarını görebilmek mümkün. Her iki üreticinin de kompleks mekanik sorunlara yaklaşımındaki benzerlikleri ve dikkat çekici farklılıkları göz önüne seren sergide, ziyaretçiler yarış motosikletindeki devrimsel yeniliklere de tanık olabiliyor.

Sergide görülebilecek iki tekerlekli sanat eserleri arasında ise 1936 model Harley Davidson Knucklehead, 1939 model Indian Super Scout ve 1920 model Indian Daytona gibi efsane motorların yanısıra modern motosiklet modellerini görebilmek mümkün. Kısacası önümüzdeki aylarda yolu Los Angeles’a düşen tüm motor tutkunlarına bu muhteşem sergiyi kaçırmamaları şiddetle tavsiye edilir.


Önerilen yazılar