Hayata Daha Derin Bir Bakış

Hayatınıza derinlik katacak spiritüalizm bir kendinizi anlama yolculuğu… Bu yolculuk için ilk adımı atmak istiyorsanız zihninizi de buna hazırlamalısınız.

Aldığınız yeni yıl kararlarınızı uygulamaya başladınız mı? Eğer bu kararlar arasında 2018’i daha spiritüel ve daha kendinize dönük geçirmek bulunuyorsa, bunun için hayatınıza katmanız gereken farklı düşünme biçimleri var. Spiritüel düşünceleri zenginleştirmek, bizi daha duyarlı ve daha bilinçli biri yapıyor. Hayata karşı bakış açımız daha fazla genişliyor ve farkındalığımız artıyor. Elbette her değişim gibi, spiritüalizmi hayatınıza katmak da hemen gerçekleştirebileceğiniz bir şey değil. Bu yüzden size bu yolda rehberlik edecek bazı önerilerimiz var.

Öğrenmeye Hazır Olun

Spiritüellik bir varış noktası değil, bitmeyen bir yolculuğun ta kendisi. Bu yolculuk boyunca sürekli yeni bir şey öğrenmeye hazır olun. Tabii öğrendikleriniz arttığı gibi, yol boyunca bırakacağınız eski inanışlar ve alışkanlıklar da olacak. Kısacası hem almaya hem de yeniliklere yer açmak için eskileri bırakmaya hazır olun.

Bir Yarışta Olmadığınızı Unutmayın

Dedğimiz gibi, bu bir yolculuk, bir yarış değil… Bu nedenle kimseyle kendinizi kıyaslamadan, kendi içinize doğru yapacağınız yolculuğu kendi hızınızda yapın. Kendi deneyimlerinize, duygularınıza ve ilerlemenize odaklanın.

Aldığınız Dersleri Kabul Edin

Spiritüalizm yolculuğu öfke gibi hisleri yok saymak değil, bunları kabullenmek aslında. Deneyimlerinizi dikkatle inceleyin ve içinize sindirin. Nasıl tepki verdiğinizi, ne gibi deneyimlerin sizi harekete geçirdiğini öğrenin. Ve kendinize sürekli her hissi yaşamaya hakkınız olduğunu hatırlatın.

Değişimden Korkmayın

Kişisel gelişim ve spiritüel zenginliğin asıl amacı zaten bir dönüşüm geçirmek. Bu da yol boyunca değişeceğinizin işareti. Fikirlerinizi, inandığınız şeyleri, zamanınızı ve enerjinizi harcadğınız şeyleri değiştirin. Her değişim geliştiğinizin kanıtı olacak, bununla barışırsanız yolunuz açık.

Etrafınıza Karşı Açık Olun

Bu yolculukta sizinle birlikte yanınızda yürüyenler olacak. Aynı kitapları okuduğunuz, aynı öğretileri takip ettiğiniz kişilerle tanışmaya başlayacaksınız. Bu kişilerle zaman geçirin, böylelikle birbirinizi eğitin ve destekleyin.

Başınıza Gelen Her Olaydan Ders Çıkarın

Spiritüellik kendinizi anlama yeteneğinizi geliştirme süreci. Kendinizi daha iyi anladığınızda şefkat, sevinç ve minnettarlık duygularınızın da belirginleştiğini hissedeceksiniz. Yaşadığınız her deneyimin ardında yatan dersin farkına varmaya çalıştığınızda ise bu dersleri çıkarma beceriniz de artacak.


Önerilen yazılar