Hazırsanız 90’lara Işınlanıyoruz

Hugo’nun 2019 İlkbahar Yaz koleksiyonu Berlin’in efsanevi 90’larını ve rave kültürünü podyuma taşıdı.

Berlin’in tekno ruhunu uyandıran ve 90’lı yılların ikonik giyim tarzını günümüz anlayışıyla birleştirerek yeniden yaratan Hugo, Alman köklerine sıkı bir geri dönüş yaptı. Şovun düzenlediği endüstriyel atmosferli mekandaki podyumda bir defile değil de adeta bir rave partisi var gibiydi.

Markanı Mixmasters ismini verdiği bu koleksiyon farklı dönemlerin stillerini eşleştirip karıştırarak kendine has bir estetik yarattı. Hem kadın hem de erkekler için tasarımların yer aldığı 2019 İlkbahar Yaz koleksiyonu modaya ‘Kendin-Yap’ yaklaşımını taşıyarak kişiselleştirme, özgünleşme ve kendini ifade etme temalarının altını çizdi. Öte yandan Berlin sokaklarının eklektik ve yaratıcı stilinin enerjisi de vurgulanmış oldu.

Bol kesim ceketler, naylon bisikletçi şortları, parlak likra mayolar, düz kesim jean’ler ve kısacık şortlar… Bir rave partisinde görebileceğiniz tüm parçalar bu koleksiyonda. Elbette renkler ve desenler de bu konsepte uygun olarak seçilmiş. Asit sarıları, soluk maviler, toz pembeler ve neon turuncular ağırlıkta. Desenlerse Berlin duvarlarındaki kulüp posterlerinden, o dönemin albüm kapaklarına yapılan göndermelere ve sezonun yükselen trendi logolara dek uzanıyor.

Koleksiyonda bir diğer önemli tema ise kontrast. Doğal kumaşlarla sentetik olanların karışımı, ipek eteklerin üzerine giyilen maskülen ceketler, yumuşak dokumaların likra şortlarla kombini gibi detaylar koleksiyonu daha da özel kıldı.


Önerilen yazılar