H&M’e Couture Dokunuşu

Giambattista Valli’nin zarif silüetleri, H&M işbirliği ile daha geniş bir kitle için ulaşılabilir oluyor. Kendinizi süper star gibi hissetmeye hazır olun!

H&M’in 2004’ten bu yana ünlü modaevleriyle gerçekleştirdiği tasarımcı işbirliklerinin bu yılki ismi açıklandı: moda dünyasında güzellik ve zarafetin baş temsilcisilerinden Giambattista Valli. Koleksiyonun tamamı ile Kasım’da tanışacağız, ancak koleksiyondan seçilen ‘pre-drop’ parçalar, geçtiğimiz haftalarda Cannes’da düzenlenen amfAR gala gecesinde ünlü isimler tarafından kırmızı halıya taşındı ve bizi nasıl bir koleksiyonun beklediği hakkında önemli ipuçları verdi.

Kırmızı halıyı haute-couture defilesine dönüştüren Kendall Jenner gibi isimlerin taşıdığı Valli tasarımları öyle sofistike görünüyor ki bunu H&M gibi bir hazır giyim markasıyla bağdaştırmak ilk bakışta neredeyse imkansız. Aynı zamanda sınırlı sayıda olarak satışa da sürülen bu ‘pre-drop’ seçkisi modacının belirgin silüetlerini ve nazik işçiliğini H&M müşterilerine armağan ettiğini kanıtladı.

H&M ilk kez bir tasarımcı işbirliğini duyurur duyurmaz müşteri kitlesiyle buluşturmuş oldu. Ancak #Project🖤 hashtag’i ile tanıtılan bu koleksiyona dair ilkler bununla bitmiyor. Öncelikle Valli ilk kez böyle bir işbirliğine girdi, ikincisi ise modacı ilk defa erkekler için tasarım yaptı.

Roma’da doğmasına rağmen haute couture atölyesini Paris’te açan Valli, stil vizyonunu ve güzelliği kutlayan kreasyonlarını daha geniş bir kitle ile paylaşma fırsatına sahip olduğu için çok heyecanlı olduğunu söylüyor. Koleksiyonu tasarlarkenki amacının ise herkesin ‘mutlu an’larının bir parçası olabilmek ve güzelliğe duyduğu sevgiyi H&M müşterileriyle paylaşabilmek. Modacı böylelikle dünyanın dört bir yanında sevgiye dair öykülerin yazılmasına katkıda bulunacağına inanıyor.

H&M’in yaratıcı danışmanı Ann-Sofie Johansson ise, akılda kalıcı haute couture silüetler yaratma işinde usta olan Valli imzasını taşıyan giysileri müşterileriyle buluşturmanın bir hayalin gerçeğe dönüşmesi olduğunu söylüyor.

Biz de beklenti seviyesini artıran ön koleksiyon seçkisi yüzünden Kasım’ın gelmesini ve koleksiyonun tamamıyla tanışmayı dört gözle bekliyoruz.


Önerilen yazılar