MAKALE

Hublot Classic Fusion, Berluti’nin Muhteşem Deri İ...

Hublot Classic Fusion, Berluti’nin Muhteşem Deri İşçiliğiyle Buluştu

Fransız erkek giyim markası Berluti ile İsviçreli saat markası Hublot güçlerini birleştirdi ve Berluti’nin ikonik Venezia derisi, Hublot’nun imzası Classic Fusion’a Scritto modeline hayat verdi.

Hublot’nun 2016 yılından bu yana iş birliği yaptığı, derileriyle ünlü Berluti ile hazırlanan limited edition koleksiyona iki yeni model daha eklendi.

 

 

 

 

 

Classic Fusion Chronograph Berluti Scritto Bordeaux, 18K King Gold’u şarap bordosuyla buluştururken, Classic Fusion Chronograph Berluti Scritto Ocean Blue ise sportif titanyum kasayı okyanus mavisi ile bir araya getiriyor.

Yaklaşık 123 sene önce kurulan markanın 1980’de ilk kez Olga Berluti tarafından tasarlanan ve özel tabaklama ile cilalama sürecinden geçirilen parlak dana derisi Venezia, zamanla Berluti’nin tasarımlarında yer alan en önemli materyallerinden birine dönüştü. Son olarak da Hublot’nun usta el işçiliği ile yeni bir şekle büründü.

Berluti atölyesinin imzası niteliğindeki bu Venezia Scritto derisi, 18. yüzyılın kaligrafisinden esinlenerek tasarlandı ve elle oluşturulan renk paletini yaratmak için, özel mineral ve bitkisel tabaklama ile işlendi. Zarafetin sembolü, şarap rengi ya da Marsala kırmızısı olarak bilinen bordo tonunu, patentli King Gold rengi kasa ile birleştiren Hublot, ikinci modelinde ise erkek koleksiyonlarında en çok kullanılan okyanus mavisini titanyum kasa ile birleştiriyor ve saat tutkunlarını yeni ufuklara yelken açmaya davet ediyor.


Önerilen yazılar