İlkbahar Gibi Taptaze Bir Cilt

Bu adımları uygulayarak kış uykusundan uyanın ve cildinizi ilkbaharın parlak güneşine yakışır bir tazeliğe kavuşturun.

Kışın soğuk rüzgarları durdu duracak. Cildinizi kışın sert etkilerinden korumak için elinizden geleni yapmış olsanız da, bu bazen yeterli olmayabilir. İlkbahara girerken cildinizi yeniden tazlemeniz için önerilerimize kulak verin.

Doğru Ürünleri Seçin

Kışın kullandığınız yoğun nemlendiriciye veda etmenizin tam zamanı. Bahar ve yaz aylarında cildinizi nemlendirmek için daha hafif bir ürün tercih ederek, yoğun kremlerin yüzünüzde bırakacağı ağır etkiden kurtulabilirsiniz. Makyaj ürünü seçerken de paraben veya madeni yağlar içermeyen markalara yönelerek sağlıklı bir cildi garantileyin.

Güneşten Korunmayı Unutmayın

Evet gökyüzünde henüz yaz mevsiminin yakıcı güneşi olmayabilir, ancak yine de sokağa çıkarken güneş kremi kullanmayı unutmayın. Cildinizi güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarından korumak erken yaşlanma etkilerini durduruyor. Yaza girmeden bornz bir tene kavuşmak istiyorsanız solaryumu değil, bronzlaştırıcı losyonları denemeniz de cildinize en az zarar veren seçenek olacak.

Peeling’de Aşırıya Kaçmayın

Kışın kuruyan cildinizdeki ölü deri tabakasını atmak için peeling yapmanız önemli, ancak bunu aşırıya kaçmadan yapmalısınız. Yoksa cildiniz tahriş olup kızaracak ve dış etkilere karşı daha savunmasız bir hale gelecek. Bu nedenle peeling yaparken yumuşak ve nazik dairesel hareketler uygulamalısınız.

Bol Su İçin, Taze Beslenin

Bol su tüketmek sadece cildiniz için değil bütün vücudunuzun sağlığı için çok önemli. Suyun faydalarını daha da artırmak istiyorsanız, salatalık, limon ve nane kullanarak detoks etkili bir karışım yaratabilirsiniz. Dehidrasyonu önlemenin bir başka yöntemi de beslenme rutininize taze sebze ve meyveleri eklemek. Brokoli, havuç, greyfurt, elma ve karpuz cildiniz için çok faydalı. Özellikle narenciye türünden meyvelerin tüketiminizi artırırsanız yüzünüzdeki ışıltıyı siz de fark edeceksiniz.

Stresi Azaltın

Stresli ve uykusuz olduğunuz zaman, cildinize hangi bakımı yaparsanız yapın istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Cildiniz ışıltısını kaybeder, gözaltı halkaları belirginleşir. Bu nedenle iyi bir gece uykusu alarak yeterince dinlenmeli, stresten mümkün olduğunca kaçınmalısınız.

Bakım Yaptırın

Mevsim geçişleri kritik dönemler olduğundan, bu dönemlerde cildinize profesyonel bir bakım yaptırmanız öneriliyor. Profesyonel bakımın ardından günlük cilt bakımınızı düzenli uyguladığınızda etkilerinin daha da iyileştiğini göreceksiniz.

 


Önerilen yazılar