Işıltılı Bir Paris Gecesi

Eyfel’in zarif silüetinden suya yansıyan ışıklar ve seksi Saint Laurent kreasyonları Paris Moda Haftası’nda nefes kesici anlar yaşattı.

Paris’in simge yapısı Eyfel Kulesi ve Paris dendiğinde akla gelen kendine güvenen, şık ve özgür kadın imajı Saint Laurent’ın İlkbahar Yaz 2019 koleksiyonunu sergilediği bol ışıltılı defilede bir araya geldi.

Fransız modasının efsane markası YSL, aynı zamanda 60’lardan beri kadınların her alanda özgürleşmesini destekleyen ve onlara bu konuda cesaret veren bir simge adeta. Bazı moda evlerinin aksine farklı olmak adına çabalamayan Saint Laurent, klasik Fransız cazibesini sergilemekten bu yıl da çekinmeyerek yine kendi bildiğini okudu. Markanın kreatif direktörü Anthony Vaccarello seksi silüetlerle dolu bu defilede, kadınların nasıl isterlerse öyle giyinmekten çekinmemeleri gerektiğinin de altını çizmiş oldu.

Beyaz neondan tasarlanmış yapay palmiye ağaçlarının ışıltısı, Eyfel’in ışıkları ve kreasyonların albenisi birbirine karıştı ve konuklara göz kamaştıran bir şov sundu. Defilenin atmosferine damgasını vuran suyla doldurulmuş podyumda, incecik stiletto topuklarının üzerinde yürüyen modellerin görüntüsü ise Paris Moda Haftası’nın unutulmazlarından biri oldu.

Her ne kadar Paris’in ışıltıları Saint Laurent’ın tasarımlarından biraz rol çalmış olsa da, koleksiyondaki iddialı dekolteler, transparan üstler ile mini şort ve elbiseler kadınsılığın doruk noktasını gözler önüne serdi. Defilede öne çıkan parçalar arasında birçok farklı tarzda ceket vardı; bandocu ceketleri, smokin ceketleri, beyzbol montları ve blazer’lerden oluşan bu zengin ceket seçkisi kimi zaman mini şort ya da eteklerle kimi zaman ise korse belli pantolonlarla tamamlandı. Abartılı omuz formları ve payet süslemeli tasarımlar ise glam havasını yansıttı.

Defilenin finalinde ise siyahın sakinliği ve leopar deseninin asiliği başroldeydi. Siyah ve leopar desenli şifon elbiseler büyüleyiciydi ancak asıl göz kamaştıran ve koleksiyonun mesajını tam anlamıyla veren ultra seksi bodysuit’ler oldu.


Önerilen yazılar