Kadifenin Üç Hali

Kışa en çok yakışan kumaşlar arasında başı çeken kadife, bu sezonun da en önemli trendlerinden biri. Kadifeyi gardrobunuza dahil etmeniz için en popüler üç parçayı seçtik.

Yumuşak, sıcak ve rahat… Kadife bu üç sıfatı da sonuna kadar hak eden bir kumaş, bu yüzden de kış soğuklarına en iyi uyum sağlayan materyallerden. Uzunca bir süre kadife, retro bir imajla özdeşleştiğinden biraz ihmal edilse de son birkaç yıldır modern tasarımlarla birlikte yeniden gözde olmaya başladı. Bu yüzden de bu kış, modanın hem erkek hem de kadın cephelerinde kadife parçalara sıkça rastlıyoruz. Özellikle erkek modasında kilit parçalar olan kadifelerin en şık modellerini, en trendy renklerini ve en popüler stil önerilerini öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Klasiğe Modern Yorum

Zamansız spor bir şıklığın en klasik temellerinden kadife ceketlerde artık sıradanlığa yer yok! Klasik kahverengi tonlarını unutun… Kadife ceketler artık lacivert, su yeşili, kırmızı ve mor renklerde; hatta Emporio Armani’nin tasarımları gibi desenli bile oluyor. Kalıpları yıkan ceketleri gündüz olduğu gibi, gece davetlerine uygun olarak da görüyoruz. Özellikle Roberto Cavalli’ninki gibi ışıltılı kadifelerden dikilen ceketler cesur bir şıklığa imza atacak beyleri bekliyor.

Baştan Aşağı Kadife

Kadife takımlar bu kumaşın rahatlığını tepeden tırnağa yaşamak isteyenlere harika seçenekler sunuyor. Pantolonlarda genellikle dar kesimlere rastlıyoruz, ceketlerin kesimleri ise daha zengin bir tercih skalasına sahip. Takımların tamamlayıcısı kadife yelekler de karizmatik bir son dokunuş yapıyor.

Spor Duruş

Belki de sezonun en ideal kadife parçalarından biri spor ceketler. Birincisi kumaş olarak kadife, rahat kesimli spor ceketlere çok yakışıyor. İkincisiyse bu ceketler her tarza uyum sağlayabilmeleriyle gündüz stilinizin kurtarıcısı oluyor. Bomber ceketler ve kot ceketleri andıran düğmeli montlar kadife şıklığını klasiğe kaçmadan yaşamak isteyen herkese hitap ediyor.


Önerilen yazılar