MAKALE

Kağıtlarla Yapılan Sıradışı Portreler

Kağıtlarla Yapılan Sıradışı Portreler

Rus tasarımcı Yulia Brodskaya’nın kağıtları katlayıp kıvırarak yaptığı hayranlık uyandırıcı 3 boyutlu çalışmaları, kağıtlara yeniden aşık olmanızı sağlayacak cinsten.

Yulia Brodskaya, kariyerine grafik tasarımcı olarak başlayan ancak kağıtlara olan sevgisi sayesinde “quilling” yani “kağıt kıvırma” sanatı ile tanışan, oldukça yetenekli bir kağıt bükücü.

Son zamanlarda modern bir evrim geçirerek yeniden moda olan kağıt kıvırma, Brodskaya’nın yaratıcı işleri sayesinde kısa sürede bir hobi olmaktan çıkıp, kendisi için yepyeni bir kariyere dönüşmüş. 2009 yılında Creative Review dergisi tarafından ödüle layık görülen Brodskaya, bu ödül sonrasında birçok ünlü marka ile işbirliği yaparak reklam dünyasında da görünür olmuş. Bugün Yulia Brodskaya’nın işlerini afişlerden kitap kapaklarına kadar neredeyse birçok mecrada görmek mümkün. Ancak onun en sevdiği kısım, promosyon işlerinden çok, yaptığı sanat eseri niteliğindeki portre çalışmaları. Yaşlı insanların portrelerini yaptığı çarpıcı koleksiyon, Brodskaya’nın mutlaka görmeniz gereken işlerinden.

Kağıtları kullanarak resimlere boyut katan Brodskaya’nın hayranlık bıraktıran  sanat eserleri daha şimdiden onu Oprah Winfrey, San Francisco Modern Sanat Müzesi gibi çok sayıda özel koleksiyoncunun radarına soktu. Siz de yetenekli Yulia Brodskaya’nın rengarenk dünyasına dahil olmaktan geri kalmayın!

 

 


Önerilen yazılar