MAKALE

Kırmızı Halıdan Göz Kamaştıran Trendler

Kırmızı Halıdan Göz Kamaştıran Trendler

Altın Küre Ödülleri’nin kırmızı halısı bu yıl da birbirinden göz kamaştırıcı elbiseler, mücevherler ve makyaj stilleriyle dopdoluydu.

Televizyon ve sinema dünyasının popüler isimlerini buluşturan Altın Küre Ödül Töreni geçtiğimiz hafta düzenlendi ve bir kez daha yüksek moda dünyasının podyumlarında gördüğümüz tasarımları yıldızların üzerinde gördük. Bu görkemli kırmızı halı töreni elbette bize birçok trend ipucunu da verdi.

Törenin en çok konuşulan elbisesi kuşkusuz Lady Gaga’nın giydiği Valentino Haute Couture imzalı şatafatlı tasarımdı. Elbisenin sanatçının yeni saç rengi ile uyumlu mavi tonu ve upuzun kuyruğu muhteşem görünüyordu. Mavinin uçuk tonlarını tercih eden başka isimler de vardı, Reem Acra imzalı derin dekolteli elbiseyi giyen Gina Rodriguez gibi…

Dekolte demişken, kırmızı halıda yürüyen star’ların dekolte tercihi bu yıl ağırlıklı olarak derin V kesimli tasarımlar oldu. Saoirse Ronan’ın taşıdığı ışıltılı Gucci elbise bu tarzın en güzel örneklerinden biriydi.

Arkasında fiyonk detayı olan tasarımlar, örneğin Penélope Cruz’un Ralph & Russo elbisesi kırmızı halının şatafatlı görünümlerinden bir başkası oldu. Çiçek desenlerinin doğal dokunuşları ve renkleri ise Heidi Klum’un siyah ağırlıklı elbisesine ayrı bir karakter kattı.

Ödül töreninin bir başka trendi ise payetler oldu, Nicole Kidman’ın baştan aşağı kırmızı payetlerle kaplı elbisesi bu stilin istendiğinde ne kadar da sade ve zarif durabileceğini kanıtladı.

Şifon ve uçuşan etekleri tercih eden yıldızlardan en çarpıcısı kuşkusuz Stella McCartney tasarımı giyen Julia Roberts oldu. Arkası, yere kadar uzanan şifon etekten, önü ise bu feminenliğe kontrast maskülen bir hava katan smokin pantolonundan oluşan bu ilginç tasarım epey iddiali bir stile sahipti.

Akseuarlarda öne çıkan stillerse ışıltılı elmaslarla kaplı, çember şeklindeki çarpıcı kolyeler ve rengarenk değerli taşlarla parlayan küpe tasarımları oldu.


Önerilen yazılar