Kusursuzluğa Karşı Duran Koleksiyon

adidas Originals by Alexander Wang koleksiyonu, absürt detaylarıyla dikkat çekerken modanın geçiciliğinin altını çizen yıkıcı bir zekayı yansıtıyor.

adidas Originals ve Alexander Wang işbirliğinden doğan dördüncü koleksiyon heyecan verici detaylarıyla geçtiğimiz günlerde sahneye çıktı. “Yıkıcı Bir Zeka ve Güçlü Bir Arşivin Buluşması” olarak nitelendirilen bu sezonki koleksiyon, kuralları yıkan felsefesinden ödün vermeyen, modanın geçiciliğinin farkında olan ve geçmişle günümüz arasında bağlantı kuran tasarımlara sahip.

On sekiz adet giysi ve beş ayakkabı modelini içeren adidas Originals ve Alexander Wang, zıtlıklardan, kusursuzluk karşıtlığından ve absürt detaylardan ilham alan unisex bir kapsül koleksiyon.

Umursamaz tarzıyla ve sokak modasına yaptığı ince dokunuşlarla tanınan Kaliforniyalı tasarımcı Wang, bu iş birliğinde geçmiş sezonların en önemli giysi, grafik ve kumaşlarını yeniden düzenleyerek adidas arşivindeki ikonik parçalarla birleştirmiş.

Koleksiyon her biri kendine has farklı özellikleri yansıtan, Photocopy, Disjoin ve AW Essentials adlı üç bölümden oluşuyor. Photocopy serisi, ikonik adidas formalarla Wang’in imzasını birleştiriyor. Disjoin serisinde, kadifenin zenginliği jarse ve sentetik kumaşlarla bir araya gelerek adidas markasının detaylarıyla oynuyor. AW Essentials ise ikonik kesim hatlarıyla geçmişteki performans koleksiyonlarına atıfta bulunuyor.

Koleksiyondaki elbiseler, şortlar, puffer ceketler ve göbeği açık t-shirtlerin tümü de naif dikişleri, zıtlıklardan doğan uyumları ve baş aşağı logolar gibi detaylarıyla kusursuzluğa karşı duruyor. Wang bu koleksiyonuyla farklı dönemleri birleştirerek modanın genel geçer niteliğinin ve teknolojiyi kullanarak zamansız tasarım oluşturma yeteneğinin altını çiziyor. Koleksiyondaki ayakkabı modelleri de yine geçmişle günümüz arasında bağ kuran tasarımlara sahip.

Model Anna Ewers’ın vintage adidas parçalardan üretilen çadır, uyku tulumu, sandalye ve şemsiyeler arasında poz verdiği fotoğraflar da koleksiyonla aynı kuralsızlık felsefesini ve oyunbaz duruşu sergiledi.


Önerilen yazılar