MAKALE

Lamborghini Kendiyle Yarışıyor

Lamborghini Kendiyle Yarışıyor

Havayı bıçak gibi yarıp geçecek kadar keskin hatlara sahip olan Aventador SVJ Roadster, İtalyan ustalığının ve zevkinin incelikli bir örneği.

İtalyan otomotiv markaları dünyanın en arzu edilir modellerini üretmeye devam ediyor. Bu markaların arasında en iddialı olanlardan Lamborghini de otomotivdeki hünerlerini ve ustalığını pekiştirerek kendini aşmayı sürdürüyor.

Aventador ailesinin en yeni üyesi SVJ Roadster’ı ‘Rakipsiz’ olarak tanımlayan Lamborghini, onu ailenin en yenisi olmasına rağmen en ikonik modeli olmak üzere tasarladı. Kusursuz aerodinamik çizgileri sayesinde nefes kesici görünen otomobil İtalyan tarzının ve ustalığının rafine bir örneği.

Sadece 800 adet üretilecek Lamborghini Aventador SVJ Roadster, üstü açılabilir spor bir otomobil. 6,5 litre hacimli V12 motora sahip olan model, 770 beygir güç ve 720 Nm tork üretiyor. Dört tekerlekten çekiş sistemini kullanan otomobilin maksimum hızı saatte 350 km.

Bu agresif hız canavarının motor kükreme sesi rüzgarın sesine karışırken Aventador’un şanslı sürücüsünün kanındaki adrenalin seviyesinin artmama gibi bir şansı yok!

Dışarıdan zarif olduğu kadar tehditkar görünen Aventador SVJ Roadster, ultra hafif materyallerle üretilmiş çekici gövdesiyle üstün performansını desteklemiş oluyor.

Kokpitindeki karbon fiber parçaların teknolojik tasarımı ise havacılıktan ilham alan detayları gizliyor.

Gerçek duygularla şekillendirilmiş bir gelecekten gelen Aventador SVJ Roadster, kusursuz aerodinamik özellikleri, çığır açan teknolojisi ve fütüristik estetiğiyle nefes kesici, çok özel bir otomobil.


Önerilen yazılar