Listeye Eklenmeye Değer Diziler

Her zevke hitap eden en iyi Amazon Prime dizilerini sizin için derledik.

Evde bol bol zaman geçirdiğimiz bugünlerde izlenecek yeni dizi arayışına da giriyoruz. Tabii böyle durumlarda da Netflix ve Amazon Prime gibi yayın platformları imdadımıza yetişiyor. Belki Netflix kadar bilinmiyor ancak Amazon Prime’a da senelerdir ülkemizden ulaşılabiliyor.

Eğer siz de henüz Amazon Prime’ın birbirinden kaliteli dizilerle dolu içeriklerine göz atmadıysanız şimdi bunun tam zamanı! Amazon Prime’da, Fleabag, The Marvelous Mrs. Maisel gibi ödüllü ve adı duyulmuş dizilerin yanı sıra henüz çok keşfedilmediğini düşündüğümüz birçok izlemeye değer yapım bulunuyor.

Her zevke hitap eden orijinal yapımların bulunduğu Amazon Prime’da izleyebileceğiniz farklı türlerde dizileri derledik.

Süper Kahraman Filmi Sevenlere: Boys

Bu dizinin ana karakterleri süper kahramanlar olsa da bu kez onların çok farklı yönlerini görüyoruz. Süper güçlere sahip insanlar filmlerde izlemeye alıştığımız gibi kimliklerini gizlemiyor, aksine dünya çapında birer yıldızlar ve bu da beraberinde büyük bir yozlaşmayı getiriyor. Boys, bu süper güçlü insanlara karşı gelen bir grup ‘normal’ insanın hikayesini anlatıyor. Bir kez izlemeye başladığınızda kolay kolay bırakamayacağınız bir dizi.

Fantastik Yapımları Sevenlere: Carnival Row

Carnival Row sizi Viktorya döneminden esinlenmiş steam punk atmosferli bir dünyaya gönderecek. Burada sadece insanlar değil, periler ve diğer farklı yaratıklar da var. Günümüzdeki ırk ve sınıf ayrımlarını fantastik bir çerçeveden yansıtan dizi, bir seri katil etrafında şekilleniyor ve başroldeki Orlando Bloom bu katilin peşindeki bir polisi canlandırıyor. Hafif karanlık bir atmosfere sahip olsa da sürükleyici ve eğlenceli bir seyirlik.

Kara Mizah Sevenlere: Good Omens

İngiliz mizahından hoşlananlardansanız absürd bir komedi olan Good Omens sizin için ideal bir dizi olabilir. Ünlü yazarlar Neil Gaiman ve Terry Pratchett’ın çok satan romanından uyarlanan dizi, kıyamet gününün eşiğine gelen Dünya’yı kurtarmak için el ele veren zıt ikili melek Aziraphale ve şeytan Crowley’nin mücadelesini anlatıyor.

Dönem Dizisi Sevenlere: Hunters

70’li yılların sonunda geçen Hunters, Amerika’ya kaçmış yüzlerce Naziyi intikam almak ve adalet sağlamak için arayıp avlayan bir grup insanı anlatıyor. Üstelik grup çok geçmeden bu Naziler’in yeni planları olduğunu da keşfediyor. Gerçek olaylardan esinlenen dizinin başrolünde Al Pacino var.

Animasyon Sevenlere: Undone

Son dönemde daha da popülerleşen yetişkinlere yönelik animasyon dizilerinin en ilginçlerinden biri Undone. Özellikle de zaman kavramına farklı açılardan bakan hikayeleri seviyorsanız Undone çok hoşunuza gidecek. Undone’da geçirdiği bir trafik kazasının ardından zamanla yeni bir ilişki içine giren ve bu şekilde babasının ölümünün izini süren Alma’nın başından geçenleri izleyeceksiniz.


Önerilen yazılar