Lüksün Zirvesine Çıkın

Avrupa’nın en iyi lokasyonlarındaki ayrıcalıklı dağ otelleri, bir kayak tatilinden beklediğinizin çok daha fazlasını sunmaya hazır.

İnsanı tazeleyen bol oksijenli soğuk dağ havası ve karlı yamaçların sunduğu muhteşem manzaralar kayak tatilini unutulmaz kılan unsurlardan. Yorucu ama keyifli bir kayak veya snowboard deneyimiyle geçen bir günün ardından ise bir SPA merkezinde rahatlamak, ardından Michelin yıldızlı lezzetlerin tadına bakmak ve elbette konforun en üst noktasını yaşatan bir odada bir sonraki gün için dinlenmeye çekilmek ise kış tatillerinde lüksün zirvesini yaşatanlardan. Misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için birçok ayrıcalıklı hizmet sunan, Avrupa’nın en iyi kayak merkezlerindeki en heyecan verici kayak otellerinde, sıcacık ve bembeyaz bir gezintiye çıkmaya ne dersiniz?

W Verbier, İsviçre

2016 ve 2017’de iki yıl üst üste ‘En İyi Kayak Oteli’ ödülüne hak kazanan W Verbier, kayak merkezinin kalbi Place Blanche’a yakın bir konumda bulunuyor. Otelde toplam 123 adet oda, süit ve rezidans ile spor salonu ve SPA merkezi bulunuyor. W Verbier’nin en dikkat çekici bölümlerinden biri ise dağ manzarasına karşı yüzme keyfi yapabileceğiniz hem kapalı hem açık havuzu. Avrupa’nın en heyecan verici kayak pistlerine olan komşuluğuyla da aldığı ödülleri sonuna kadar hak ediyor.

Four Seasons Hotel Megève, Fransa

Kayakseverleri bu sezon ağırlamaya başlayan otel aynı zamanda Four Seasons zincirinin Avrupa’daki ilk kayak oteli. Avrupa’nın en yüksek zirvesi Mont Blanc’dan yaklaşık bir saat uzaklıktaki Megève, Fransız aristokrasisinin favori kayak merkeziydi. Bugün de kalabalık pistlerden uzak bir kayak zevki yaşamak için tercih ediliyor. Otel, Alp dağlarının geleneksel mimarisinin modernize edilmiş bir versiyonu olarak tasarlandı. Kayak valesi hizmeti, SPA ve ısıtmalı açık havuz gibi lüksler sunan Four Seasons Hotel Megève’i öne çıkaran en önemli ayrıcalıklardan biri ise Le 1920 adlı, 2 Michelin yıldızlı restorana ev sahipliği yapması.

Aman Le Melezin, Courchevel, Fransa

Dünyanın önde gelen lüks otel zincirlerinden Aman Resorts’un tek dağ oteli, markanın minimalist Asyalı tarzına dağ evi sıcaklığını ekleyerek misafirlerini eşsiz bir şekilde ağırlıyor. Avrupa’nın en popüler kayak merkezlerinden Courchevel’in heyecan veren Bellecôte gibi pistleriyle neredeyse otelden dışarı adım atar atmaz buluşabiliyorsunuz. Deniz seviyesinden 1850 metre yüksekte bulunan Aman Le Melezin’in 31 odası ve süitinde yorucu bir günün ardından sonsuz konforu yakalayabilir, Nama adlı restoranında, Fransız Alplerindeyken Japon mutfağının en nadide örneklerini tatma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Alpina Gstaad, İsviçre

Yerel zanaatkarların uzmanlıkla tasarladığı, yerel materyallerin modernleştirilerek kullanıldığı odalara sahip olan ödüllü otel Alpina Gstaad, size tam bir Alp dağ evindeymişsiniz hissini yaşatacak. Tümü otantik tarzda döşenmiş elli altı odaya sahip bu beş yıldızlı otelde bulunan Six Senses Spa merkezi de tatilinizi unutulmaz kılacaklar arasında.

Aurelio Lech, Avusturya

Bütün odalarından büyüleyici dağ manzaraları sunan Aurelio Lech, hem Avusturya hem de Avrupa’nın en özel kayak otellerinden. On dokuz odası da doğal tekstillerin özel ahşap mobilyalarla birleşerek yarattığı sıcak atmosferi yaşatıyor. Otel dağın tam eteğindeki konumuyla kayak tutkunlarının, geleneksel ve modern Avusturya mutfağından sunduğu lezzetlerle ise gurme damakların kalbini fethedecek.


Önerilen yazılar