Maceranın Zirvesi

Dünyanın en yüksek sekiz zirvesini sekiz günde dolaşan bu özel tur, katılımcılarına epik bir macera filmini aratmayan bir serüven yaşatıyor.

Wheeler Expeditions dünyanın dört bir yanında, kültürü, tarihi ve macerayı birleştiren, katılımcılarını bir yerin gizemlerini keşfetmeye davet eden eşsiz yolculuklar tasarlıyor. Firmanın kurucusu Jack Wheeler içinse ‘dünyanın en maceracı adamı’ tanımlaması yapılıyor. Gerçekten de Indiana Jones’u kıskandıracak bir hayat hikayesine sahip olan Wheeler, Alp Dağları’nın 4478 metrelik Matterhorn zirvesine yalnızca 14 yaşındayken tırmanmış, dış dünyayla daha önce hiçbir bağlantısı olmayan kabileleri keşfetmiş, Kuzey Kutbu’na on sekiz defa gitmiş ve dünya üzerindeki her bir ülkeye ayak basmış biri. Herkesin hayatında bir kere bile olsa gerçek bir macera yaşamasını hayal eden Wheeler, Wheeler Expeditions’un özel turlarıyla bunu yapıyor.

Himalaya Helicopter Expedition isimli turu ise macera duygusunu kelimenin tam anlamıyla zirveye çıkarıyor. Dünyanın 8 bin metreden yüksek sekiz zirvesini ziyaret eden sekiz günlük bu turun en önemli özelliği ise helikopterlerle gerçekleşmesi. Normalde sadece deneyimli dağcıların başarabileceği türden, haftalar süren zorlu tırmanışlarla görülebilen Himalaya Dağları’nın bu çetin zirveleri, yüksek rakımlarda yapılan kurtarma operasyonlarında kullanılan özel helikopterlerle ziyaret ediliyor.

Uçuşlar Katmandu Everest’te deniz seviyesinden yaklaşık 5800 metre yükseklikte bulunan kamptan yapılıyor. Nepal’in Everest dışındaki en yüksek diğer yedi zirvesinin yanı sıra, büyüleyici manzaralar sunan vadiler, buzullar ile gölleri görme ve Tibetli rahiplerle tanışma da turun maceracı gezginlere sunduğu diğer deneyimler arasında.

Bu unutulmaz macerayı yaşamanın bedeliyse kişi başı 22.500 Amerikan doları, ancak dünyanın en ulaşılmaz zirvelerini güvenle ve sadece sekiz günde görebilmek için bizce buna kesinlikle değer!


Önerilen yazılar