Makyajda Sonbahar Renkleri

Sonbaharın renklerinin makyaj paletinize iz düşümü nasıl olacak? En trend sonbahar makyajı tonları yazımızda.

Sonbahar makyaj modasının ipuçlarını ilkbahar aylarındaki moda haftalarında almaya başlamıştık. Şimdi kozmetik markaları yeni ürünlerini yavaş yavaş tanıtırken biz de bu trend renkleri kendi makyajınıza nasıl uygulayacağınızın ipuçlarını vermek istedik.

Kahverengi Dudaklar

90’lar modası geri dönmekte kesinlikle ısrarcı! Bu sonbaharın trend renkleri arasında o yıllardan hatırladığımız kahverengi rujlar en çok dikkat çekenlerden. Kestane veya sıcak nude tonlarını ya da mat çikolataları tercih edebilirsiniz. Rihanna’nın kozmetik markası Fenty Beauty’nin ikonik ruju Stunna Lip Unveil yoğun çikolata rengiyle harika bir seçim olacak.

Pop Renkli Gözler

Hangi birinden başlasak? Yoğun maviler ve pembeler bu mevsim gözleri süsleyen en canlı tonlardan olacak. Sonbaharın topraksı tonlarına kontrast yapan bu canlı renkleri ister farınızda isterseniz sadece eyeliner’ınızda kullanabilirsiniz. Gece makyajınız içinse aynı pop tonların metalik ışıltılı versiyonları mücevher gibi gözler için iyi bir seçim olabilir. Tabii bu parlak renklerle son derece doğal bir cilt ve ruj rengini tercih etmelisiniz. Shiseido’nun cesur renklere sahip, su geçirmez, yüksek pigmentli kolay uygulanabilir Inks grubundan bir eyeliner ya da eyeshadow seçebilirsiniz.

Doğal Şeftaliler

Şeftali tonları özellikle yazdan kalma bronz tenle muhteşem bir uyum sergiliyor. Hafif parlayan şeftali ve pembemsi tonlardaki allıklarla sağlıklı ve doğal bir parlaklık yakalayabilir, makyajınızı soğuk renkli bir rujla tamamlayabilirsiniz. Deborah Milano Hi-Tech Allık N°63 Apricot tam istediğiniz tonu yakalamanızı sağlayacak.

Modası Asla Geçmez: Kırmızı Ruj

Kıpkırmızı dudaklarla tamamlanan bir makyaj kesinlikle zamansız bir klasik, ancak bu sezona ait defilelerde de yine sıkça rastladığımız bir renk olduğu için bahsetmeden geçemedik. İddialı ve seksi kırmızı dudaklar hafifçe dağıtılmış bir eyeliner ile mükemmel ve klasik bir görüntü yarıyor. NARS’ın yeni ruj paleti Audacious Lipstick Palette’in farklı kırmızılarını ister tek ister karıştırarak kullanarak yoğun bir ton elde edebilirsiniz.

Altın ve Bronz Işıltılar

İster cilt ister göz makyajınızda tercih edebileceğiniz bir diğer sonbahar trendi ise altın ve bronz ışıltılar. Güneşten bronzlaşan teninizin tonunu bir bronzer ile yeniden yaz renklerine yaklaştırabilirsiniz. Göz makyajınızda ise altınla bronz tonlarını karıştırıp degrade bir görüntü elde edebilir ya da smoky göz makyajınızı altın tonlarıyla vurgulayarak cesur bir tarz yaratabilirsiniz. Shiseido’nun Dews adlı ürünü yüze, göze ve dudaklara uygulanıyor ve makyajınıza ışıltıların dans ettiği bir görünüm katıyor.


Önerilen yazılar