Manzaralı Lezzet Durakları

Yemeğinizi yerken etrafa bakmaktan kendinizi alıkoyamayacağınız, dünyanın en güzel manzaralı restoranlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Romantik bir gün batımı mı, yoksa gökdelenlerin ışığıyla parıl parıl parlayan şehrin kuşbakışı manzarası mı? Karar vermek zor. O nedenle düşünmeyi boş verin. Gelin dünyanın en güzel manzaralı restoranlarının hepsine gidelim. Yemeklerle midemiz, manzaralarla gözlerimiz bayram etsin. Olağanüstü manzaralarıyla, unutulmaz bir deneyim için mutlaka uğrayacağımız görsel lezzet duraklarını keşfetmeye hazır mısınız?

Suhail – Abu Dhabi, BAE

Çölün ortasındaki vaha olarak tasvir edebileceğimiz Qasr Al Sarab otelinin restoranı olan Suhail, hayatınızda görüp görebileceğiniz en etkileyici çöl manzarasına sahip. Üstelik dört bir yanınızı saran kum tepecikleri olmasa çölün ortasında olduğunuzu hissetmeyeceğiniz, ultra lüks bir servis sunuyor. Buna karşın burada konaklamak da, bu etkileyici manzarada bir öğün yemek yemek de oldukça uygun fiyatlı. Unutulmaz bir manzarada, unutulmaz bir deneyim için mutlaka uğramalı.

Ithaa – Rangali Adası, Maldivler

Maldivler’de bulunan dünyanın ilk su altı retoranı Ithaa, deniz altındaki olağanüstü hayatı gözler önüne seren manzarasıyla bu listede yer almasa olmazdı. Bir yandan Maldivler mutfağını keşfederken diğer yandan balıkların etrafınızda heyecanlı heyecanlı dolaşmasına tanık olmanıza imkan sunan restoran, ölmeden önce mutlaka yaşamanız gereken deneyimler arasında bulunuyor.

 

Ithaa - Rangali Adası, Maldivler

Ithaa

Vertigo And Moon Bar – Bangkok, Tayland

Dünyanın en güzel manzarası deyince aklınıza sadece doğaya nazır görüntüler gelmesin. Gökdelenlerin yükseldiği, binalardan yansıyan ışıkların şehri pırıl pırıl parlattığı, insan yapımı manzaralar da bir hayli etkileyici olabilir. Bunun en güzel kanıtı da Bangkok’un gökdelenlerinden birinin tam tepesinde yer alan teras restoranı Vertigo. Hem manzarası, hem yiyecekleri muhteşem. Yemeklere eşlik eden müzikler ve gece boyu parti modu da buradaki deneyiminizi unutulmaz kılacak.

Dinner In The Sky – Çeşitli Mekanlar

Sıra dışı yemek deneyimi konseptiyle dünyanın en güzel manzaralarını ayaklarınızın altına seren Dinner In the Sky, yapıldığı tarihleri ve mekanları takip edip, peşine düşmeniz gereken bir oluşum. Sizi yeryüzünden 55 metre yüksekliğe çıkarıp, havada duran 22 kişilik bir masada, dünyanın en iyi şeflerinin yaptığı yemekleri tatmanızı sağlıyor. Bu çılgın fikir, nereye giderse gitsin, mutlaka oranın en güzel manzaralı noktasını seçiyor. Kısacası Dinner in the Sky neredeyse, en iyi manzara orada.

Sierra Mar – Big Sur, Kaliforniya

Big Sur’un Pasifik Okyanusu’na nazır kayalıklarında, kıyıdan 400 metre yukarıda konumlanan Sierra Mar, enfes okyanus manzarası ile dünyanın en güzel manzaralı restoranları arasında ilk sırada geliyor. Restoranın romantik atmosferi, Kaliforniya’nın o efsanevi gün batımı ile birleştiğinde, yemekler kesinlikle ikinci planda kalıyor. Asya, Akdeniz ve Fransız mutfaklarından derlenen yemekler ise ikinci planda kalmak için aslında fazlasıyla iyi. Yine de bu manzara karşısında yemeğe odaklanmak bir hayli zor.

Sierra Mar

Sierra Mar

Le 3842 – Aiguille du Midi, Fransa

İsmini tepesinde yer aldığı Aiguille du Midi Dağı’nın yüksekliğinden alan Le 3842, teleferikle ulaştığınız, oldukça otantik bir restoran. Buraya özellikle kış aylarında gitmeli ve Fransız Alpleri’nin eşsiz manzarasını kendi gözlerinizle görmelisiniz. Yemeğinizi yerken başınızı kaldırıp pencerelere baktığınızda karşılaşacağınız manzarayı yağlı boya bir tablodan ayırt etmeniz oldukça güç olacak.


Önerilen yazılar