Masalsı Bir Çay Dünyası

Dünyanın farklı bölgelerinden gelen kaliteli malzemeleri özel harmanlarla sunan Melez Tea’nin çayları bardaklar dolusu mutluluk vaat ediyor.

Eğer bir çayseverseniz ve henüz Melez Tea ile tanışmadıysanız yepyeni ve kocaman bir dünya sizi bekliyor. Hem damakları okşayacak hem de içerdiği antioksidanlar, vitaminler ve minerallerle sağlık kaynağı olacak el yapımı çay koleksiyonuyla başlayan bu hikaye, şimdi Reşitpaşa Mahallesi’ndeki çay laboratuvarı Melez Tea Lab ve Kanyon’daki Melez Tea Bar’da devam ediyor.

Melez Tea, çay karışımlarında farklı kültürlerden ilham alarak ortaya çok farklı çay çeşitleri çıkarıyor. Örneğin sabahları kendinizi zinde hissetmek için Wake Up, gün boyu canlığınızı korumak için Balance veya yoğun bir günün sonunda dinlenmek için Happy çaylarını deneyebilirsiniz.

İstanbul’un ilk çay laboratuvarı olan Melez Tea Lab ise konuklarına, çayları koklayıp hissedebildikleri dingin ve huzurlu ortam sunuyor. Burada Beyaz’dan Oolong’a geniş bir ürün yelpazesine sahip çay koleksiyonlarının yanısıra atıştırmalıklar, Melez’e özel harmanlar, matcha affogato ve chai baharatlı sıcak çikolata gibi yaratıcı ürün ve sunumlarla, çaya dair yeni ve geleneksel her şeyi bulabilirsiniz. Burası aynı zamanda harmanlama ve tadım gibi çay workshoplarına da ev sahipliği yapıyor.

Kanyon Alışveriş Merkezi’ndeki Melez Tea Bar ise çay severleri her ay farklı bir konseptte karşılıyor. Eğer yolunuz buraya Aralık ayında düşerse, kışa ve yeni yıl dönemine özel Winter Wonderland konseptli içecekleri deneyebilirsiniz. Ayrıca çaydan yapılan yiyecekler ve çeşit çeşit aksesuarlar da burada sizi bekliyor.

Melez Tea’nin leziz çayları web sitesinden ve daha birçok satış noktasından edinilebiliyor. Bizim en çok hoşumuza gidense, her ay kapınıza içi çaya dair minik sürprizler ve yepyeni lezzetlerle dolu olan bir kutunun gönderildiği Aylık Çay Üyeliği oldu. Melez Tea’nin büyülü çay dünyasıyla tanışmak için harika bir başlangıç noktası olabilir!


Önerilen yazılar