Mevsimsiz Koleksiyonlar Podyumda

Prada, Chanel, Dior, Gucci ve Louis Vuitton gibi dünyaca ünlü moda evlerinin tanıttığı 2018 Resort koleksiyonları, tasarımlar kadar özel şovlarıyla da muhteşemdi.

Moda dünyasının her geçen gün artan takvimine, isimlerini her yıl daha belirgin bir şekilde yazdıran özel cruise/resort yani ‘ara’ koleksiyonlar, genelde ‘mevsimsiz’ koleksiyonlar olarak da değerlendiriliyor. İşte karşınızda cruise koleksiyonlarıyla adından söz ettiren dünyaca ünlü markaların renkli defileleri…

Prada

İtalyan moda evi Prada, diğer markalarının aksine resort koleksiyonunu egzotik bir mekanda değil, 1913’te ilk mağazasını açtığı Milano’da gerçekleştirdi. Prada 2018 Resort koleksiyonunda spor görünümlerin yanısıra bolca tüy, payet ve tül detaylar dikkat çekti.

Chanel

Cruise 2017/18 defilesinde Antik Yunan rüzgarları estiren Chanel, podyumda Parthenon ve Poseidon Tapınağı ndan ilham alınan büyük sütunlara yer verdi. “The modernity of Antiquity” isimli koleksiyonda Chanel’in klasik tüvit kumaştan hazırlanan takımları ve elbiseleri, rengarenk gladyatör sandaletler ve antik yunan esintili taçlarla tamamlandı.

Dior

Dior, bu sene cruise koleksiyonunun tanıtımı için Santa Monica’yı tercih ederek alışkanlıklarının dışına çıktı. Maria Grazia Chiuri’nin Dior için hazırladığı ilk cruise koleksiyonu olan Dior Sauvage Cruise2018’da tasarımcının ilhamı ise Clarissa Pinkola Estes’in Kurtlarla Koşan Kadınlar romanındaki içlerindeki doğal sesi, gücü ve yaratıcılığı keşfetmeye çalışan kadın karakterler oldu.

Louis Vuitton

Louis Vuitton, Japonya nın Kyoto kentinde yer alan büyüleyici Miho Müzesi’nde gerçekleştirdiği Cruise 2018 defilesinde, Japon geleneklerinden ilham alarak hazırlanan yeni koleksiyonu tanıttı. Louis Vuitton cruise koleksiyonunda kazak ve deri üstler Japon savaşçılarının zırhını andırırken, samurayları çağrıştıran giysiler üzerlerindeki figür işlemelerle dikkat çekti.


Önerilen yazılar