Miami’de Lezzet Turu

Renkli yaşantısı ve okyanus manzaralarıyla olduğu kadar Dünya mutfaklarından en iyi örneklerin sergilendiği restoranlarıyla da büyüleyen Miami’de lezzet turuna çıktık.

Sonsuza kadar uzanan beyaz kumsalların, eğlencenin ve lüksün şehri Miami, gurme damaklara da çok sayıda alternatif sunuyor. Ünü ülkemizden dünyaya yayılan Nusr-Et Steakhouse’un da Miami’de bir restoran açmasıyla gözümüzü Florida’nın bu renkli şehrine çevirdik ve okyanus rüzgarının özgür çağrısına kapılarak ruhunuzu dinlendireceğiniz bu şehrin en iyi restoranlarını seçtik.

Nusr-Et Steakhouse

‘Salt Bae’ lakabıyla dünyaca ünlenen Nusret Gökçe, Amerika’daki ilk restoranını Miami’de açtı. Etlerini Amerika, Yeni Zelanda, Kanada ve Avusturalya’nın en iyi çiftliklerinden sağlayan Nusr-Et, Miami menüsünde Nusret Spagetti, lokum ve kafes gibi imza yemeklerinin yanı sıra Amerikan tüketicisine özel deniz mahsulü lezzetleri de sunacak.

Zuma

İstanbul’da da şubesi bulunan çağdaş Japon mutfağının uluslararası temsilcisi ve ödüllü restoranı Zuma, muhteşem manzarası ve ünlü şef Rainer Becker’in yarattığı şaheserlerle, size harika bir ziyafet yaşatacak.

Yardbird Miami

Miami’nin en özel restoranlarından biri olan Yardbird Miami, klasik Amerikan lezzetlerini farklı konseptlerle misafirlerine sunuyor. Sadece damağınızda inanılmaz tatlar bırakacak yemekleriyle değil, estetik ve iştah açıcı sunumlarıyla da uğranması gereken bir lezzet durağı.

Uvaggio Wine Bar

Şarap konusunda uzmanlaşmış bir mekan olsa da, yemek konusunda da oldukça iddialı yerlerden biri Uvaggio Wine Bar. Lezzetli atıştırmalıklarla dolu menüye eşlik eden 100 çeşitten fazla şarap Coravin modeliyle servis ediliyor.

The Bazaar

Gastronomi konusunda akademik bir ünvana sahip olan José Andrés, Fransız tasarımcı Philippe Starck ile giriştiği SLS Hotel South Beach projesinde yeteneklerini sergiliyor. İspanyol köklerini, Güney Amerika, Asya ve Miami’den tatlar ile birleştiren şef, The Bazaar’ın yaratıcı sunumlar ve farklı mutfakları birleştiren menüsüyle beğeni topluyor.

Cecconi’s

Miami’nin en iyi İtalyan restoranlarından olan Cecconi’s, uzun koltukları ve vintage sandalyeleriyle size kendinizi şık bir İtalyan malikanesinde hissettirecek. Kapsamlı bir şarap menüsüne de sahip olan mekan, klasik İtalyan lezzetlerinin dışında el yapımı dondurma ve sorbe çeşitleriyle de bir hayli ünlü.

Pao by Paul Qui

Filipin, Japon, Fransız ve İspanyol mutfaklarından esintiler taşıyan menüde taze balık ve etle hazırlanmış orijinal tatlara rastlayacağınız bu restoranın şefi dünyaca ünlü Paul Qui. Faena Hotel’in içinde bulunan Pao by Paul Qui’nin yenilikçi mutfağında, şefin imzasını taşıyan özel tatları mutlaka denemelisiniz.

Joe’s Stone Crab

100 yıllık bir aile geleneğini halen devam ettiren Joe’s Stone Crab, menüsünde bulunan yengeç çeşitleriyle isim yapmış bir mekan, ancak hayatınız boyunca tadını unutamayacağınız turtalar için de midenizde mutlaka yer bırakın.

Michael’s Genuine Food & Drink

Amerika’nın en iyi slow food restoranlarından biri olarak kabul edilen Michael’s Genuine Food & Drink, malzemelerin sadece özel çiftliklerden alındığı, iyi yemek için iyi malzeme gerektiğine inanan restoranlardan. Pişirme tekniklerinden sunuma kadar her detaya özen gösterilen restoranda yemekler de bir o kadar leziz ve olağanüstü.


Önerilen yazılar