Moda Stil: Cesur ve Şık Kış Modası

Kış modası yine kapımızı çaldı. Peki bu soğuk aylarda nasıl giyinmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Paltolar uzadı, yamalar sınıf atladı, elbiseler 80 lerin glam ruhuna kapılıp bir kez daha parladı. Birbirinden şık ve cesur tasarımların boy gösterdiği 2016 kışının trend listesini sizin için hazırladık. Bakalım gardırobunuzun kalbini hangi biri çalacak?

Maksi Paltolar

2016 kış trendleri arasında en çok yükselişe geçen şüphesiz maksi paltolar. Yerleri süpürecek kadar uzun boyları çok sevsek de herkes için uygun olmadığını belirtelim. Zira orta boylular için bile bu tip paltolarla kısa görünme tehlikesi var. Bileklere kadar uzanan görünümlerini dengelemek için topuklu ayakkabı ya da çizmelerden yardım alabilirsiniz. İçlerine giyebileceğiniz boğazlı yaka ya da beyaz gömlekler ise en büyük kurtarıcınız olacak. Gri, lacivert ve camel renkleri başta olmak üzere düz, kruvaze yaka ya da katmanlı modellerden biri için şimdiden gardırobunuzda yer açın.

Yeni Viktoryen

Eskiye dönüşün en ihtişamlı hali! Yeni viktoryen akımından ilham alan ağırbaşlı ama bir o kadar da cazibeli tasarımlar, 2016 kış trendleri arasında oldukça öne çıkıyor. Dantel panelli elbiseler, aplikli şifon bluzlar, cesur fırfırlar ve uzun dik yakalar bu kışın en popüler parçalarından. Özellikle işlemelerle zenginleştirilmiş, ipek, jakar gömlekler ve fiyonklarla süslenmiş elbiseler, kış sezonu için iyi bir yatırım olabilir.

Mütevazi 80 ler

80 ler denince en geçerli slogan “more is more” olsa gerek. Ancak, 2016 kışında 80 ler rüzgarı geri dönmüş olsa da bu kez çok daha mütevazı esiyor. 80 lerle özdeşleşmiş abartılı vatkaların yerini alan karpuz kollu bluzlar, jelatin kağıtlarından ilham alan elbise formları, payetlerle süslü kokteyl elbiseleri ve gösterişli vintage ın cazibesi… 80 lerin kışı saran sessiz hakimiyetine şimdiden hazırlıklı olun. Trend alarmı: Labirenti andıran geometrik figürlü tasarımlar.

Gizemli Kadife

Hem soğuk, hem sıcak: Yaşasın Kadife! 2016 kışına damga vuran trendlerden biri de kadife kıyafetler. Kaygan ve pürüzsüz dokusuyla çoğu zaman bir kombini tamamlamanın en kolay yolunu sunuyor. Lüks ve asil duruşuna kışın sıcak tutan fonksiyonelliği de eklenince, sezonun yıldız dokularında başı çekiyor. Yeni sezonda özellikle bordo, mavi ya da yeşil bir kadife parça mutlaka edinin.

Patchwork Manifestosu

Sağım, solum, önüm, arkam yama… Geçen kışı yeterince yırtık pırtık geçirdik, şimdi sıra geldi baştan aşağı yamalanmaya. Bu kış bol bol rastlayacağımız patchwork akımına şimdiden kapılmak için işe eskilerinizi yamalamaktan başlayabilirsiniz. Farklı renk ve/veya desenleri bir araya getirmek ilk kural. Özellikle palto ve elbiselerinizde izleyeceğiniz bu trend akımını jean lerinizde de deneyebilirsiniz.

İpek Ersoy


Önerilen yazılar