Moncler’den ‘Dahice’ Tasarımlar

Moncler’in imzası şişme montlar, sekiz dahi tasarımcının elinde yeniden şekillenerek bambaşka formlar kazanıyor.

Grenoble’un zirvelerinde 1952’de doğan Moncler, hem kayak merkezleri hem de şehir sokaklarında soğuk günlerin aranılan markalarından. Özellikle markanın imzası haline gelmiş şişme montlar, pratik ve dinamik tasarımlarıyla kış mevsimine sıcaklık katıyor.

Milan Moda Haftası’nın en ilgi çekici etkinliklerinden biri olan, markanın ‘Genius’ isimli son projesi ise bu montlara yepyeni bir imaj vermek için sekiz tasarımcının bir araya gelmesiyle ortaya çıktı.

Genius, sekiz farklı moda tasarımcısının, sıradışı hayal güçlerini kullanarak klasik şişme montları sil baştan tasarladığı ve onları özgün modellere dönüştürdüğü bir proje. Milan’daki dev bir hangarda sergilenen Genuis, tüketicilerin birbirinden farklı tarzlarını yansıtacak şekilde, her biri farklı bir mesaj ve amaca sahip sekiz ayrı koleksiyondan oluşuyor. Ortak amaç ise montların fonskiyonelliğini bozmaması yani, onu giyen kişiyi soğuktan koruyan yapısını kaybetmemesi.

Moncler 1 koleksiyonunda, Valentino’nun Kreatif Direktörü Pierpaolo Piccioli, markanın ‘saf ruhunu, uzun silüetler ve minimal dokunuşlarla yeniden yaratıyor. Markanın tarihine bir saygı duruşu niteliğindeki 1952 isimli koleksiyon, klasik modelleri daha büyük logolar ve çarpıcı renklerle tasarlıyor. Grenoble koleksiyonu, Moncler’in doğum yeri olan Fransız Alpleri’ni anıyor, dağ yürüyüşleri ve kış sporları için tasarlanan, farklı desenlerin bir arada kullanıldığı modelleri içeriyor.

Simone Rocha’nın imzasını taşıyan Moncler 4, Viktorya dönemi dağcılarının kabarık eteklerinden esinlenen gösterişli silüetler içeriyor. Craig Green, Moncler 5 koleksiyonunda, tek renkli kumaşlarla tasarladığı modelleriyle bedeni soyutlaştırıp ona bambaşka bir form veriyor. Kei Ninomiya’nın tasarladığı Moncler 6 koleksiyonu, Moncler montunu modüler parçalar haline getiren farklı kombinler içeriyor.

Hiroshi Fujiwara‘nın Moncler 7 koleksiyonu, sokak modasına göz kırparken, Palm Angels isimli son koleksiyon da günümüzü şekillendiren viral mesajlar ve sloganlara odaklanıyor.


Önerilen yazılar