Moschino Piksellendi

Sanal dünyada hayatı simüle eden efsane oyun The Sims, Moschino sayesinde gerçek hayata dokunuyor.

Moschino’nun tasarımcısı, pop kültüre yakınlığıyla bilinen Jeremy Scott bu yakınlığını geçtiğimiz günlerde duyurduğu özel kapsül koleksiyonla perçinledi. Özellikle millenial kuşağı için çok özel bir yere sahip olan The Sims oyunu ve oyundaki ikon haline gelmiş figürler ilkbahar / yaz hazır giyim koleksiyonunda kendine yer buldu.

Sims’ten ilham alan koleksiyonda piksellerle vurgulanan tasarımlar ve özellikle de oyunun en bilinen ögesi olan Plumbob’la, yani Sims karakterlerinin başlarının üzerindeki yeşil elmasla süslü aksesuarlar öne çıkıyor.

The Sims oyunu ile işbirliği yapan ilk moda markası Moschino değil, örneğin geçen yıl ASOS da böyle bir işbirliği içine girmişti, ancak Moschino’nun tasarladığı koleksiyon gerçek dünya ile Sims’in sanal dünyası arasındaki bariyerleri kaldırıyor. Böylece oyundaki karakterleri gerçek insanlara benzetmek yerine gerçek insanları Sims karakterleri gibi göstermeyi başarıyor.

Kapsül koleksiyonun fotoğrafları da bunu vurguluyor ve modelleri Sims evlerinin, bahçelerinin içine, havuz kenarlarına yerleştiriyor. Onları neredeyse birer sanal avatara benzemesini sağlıyor.

Scott koleksiyona ayrıca, peluş ayı ve altın zincirler gibi Moschino’ya özgü motiflerin 2000’lerde, pikselli çözünürlüğe sahip bir ekrandaymış gibi görünen versiyonlarını eklemeyi de unutmamış.

“Sims evrenindeki özgün karakterleri gerçek hayatta hayal etme, tasarlama ve en sonunda da onları hayata geçirme fikrine bayıldım. Bu konsept Moschino için her tasarladığım koleksiyonda amaçladığım çarpıcı hikaye ve karakterlerden oluşan fantazi dünyalarının konseptine benziyor,” diyen Scott bu özel koleksiyonunu geçtiğimiz hafta Coachella festivalinde düzenlenen partide tanıttı.

Scott’un koleksiyonundaki özgün giysi ve aksesuarlara hem gerçek hayatta hem de The Sims’te sahip olabilirsiniz.

 


Önerilen yazılar