Nakışla Süslü Pastalar

Leslie Vigil, pastalarını nakış desenleri ve üç boyutlu çiçeklerle süsleyerek rengarenk sanatını konuşturuyor.

Pasta süsleme sanatının renkli dünyasının sınırları, pasta sanatçılarının hayal gücü kadar geniş. Lesli Vigil de bu sanata kendi dokunuşunu katanlardan biri. Vigil küçükken annesiyle birlikte hobi olarak pasta yaparken süslemelerle göze ne kadar hoş görünen tasarımlar yapılabileceğini keşfetti. Ardından bu tutkusunun peşinden giderek önce yemek kitaplarından ilham aldı ve ardından Paris’in prestijli yemek okulu Cordon Blue’de pastacılık programına katılarak hobisini mesleğe dönüştürdü. Okulda çikolata, fondan, krema gibi tüm pastacılık malzemelerini kullanmayı usta şeflerden öğrenen Kaliforniyalı sanatçı, ardından bu teknikleri kullanarak kendi sanatını geliştirdi.

Şu an hem yerel bir pasta dükkanında çalışan hem de pastacılık atölyeleri düzenleyen Vigil, pastalarında genellikle doğanın farklı güzelliklerinden ilham alıyor. Çok katmanlı pasta tasarımlarını, hayvanlar, çiçekler ve kaktüslerle süslüyor; hatta kristal oluşumlarını imite eden ilginç pastalar da yapıyor.

Lesli Vigil en yeni koleksiyonu Tapestry’de ise nakışla işlenmiş gibi görünen süslemeleriyle pasta dekorasyonuna farklı bir doku katmış. Meksikalı kadınların işlemeli elbiselerinden ve Rusya’nın geleneksel nakışlarından ilham alan Vigil, ince ince detaylar katarak gerçekten iple dokunmuş gibi görünen desenler yaratıyor. Rengarenk desenlerle süslediği pastalarını üç boyutlu çiçek dekorasyonlarıyla tamamlayarak onları zarif olduğu kadar gösterişli de kılıyor.


Önerilen yazılar