MAKALE

New York Sokaklarında Karizmatik Bir İtalyan

New York Sokaklarında Karizmatik Bir İtalyan

Pininfarina’nın 1.900 beygir gücündeki akıl almaz otomobili New York’un ışıltılı sokaklarında baş döndürdü.

Bugüne dek İtalya’da tasarlanıp üretilen normal yola uygun araçların en güçlüsü Pininfarina Battista, Avrupa’dan sonra Kuzey Amerika’yı da fethetti. İnanılmaz performansını 1.900 beygir gücündeki motorundan alan otomobil elektrikle çalışıyor. Göz kamaştıran performansı sadece gücünden ibaret değil. O aynı zamanda saatte 350 km hız yapabilen bir hız canavarı. 120 kW’lık piliyle 450 km menzile sahip olan model, elektrikli hiper otomobil rekabetinde zirvenin en güçlü adaylarından biri.

İlk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Pininfarina Battista tamamen el yapımı olarak 2020’de Torino’da üretilmeye başlayacak. Üretim ise sadece 150 adetle sınırlı olacak. Otomobilin performansı kadar dış tasarımı da çarpıcı. Karbon fiberden üretilen fütüristik gövdesi otomobile bir film yıldızı karakteri kazandırmış.

Çarpıcı bir görünüme sahip otomobilin Amerika’ya ayak basmasının şerefine New York’ta yapılan gece çekimi, Pininfarina Battista’nın gerçek hayatta daha da etkileyici göründüğünü kanıtladı. New York’ta ayrı bir lansmanı daha yapılan model tamamen elektrikle çalışması sayesinde gelecekte şehirlerde oluşması muhtemelen olan sıfır emisyonlu bölgelere de giriş yapabilecek.

Automobili Pininfarina’nı geleceğe yönelik bir vizyonla ürettiği Battista, hem yüksek performansa ve hem de lüks özelliklere sahip otomobil konseptini yenilikçi ve büyüleyici bir tasarımla hayata geçiriyor.


Önerilen yazılar