Nostaljik Bir Yaz Tatili

Lanvin yeni koleksiyonuyla bizi 90’lı yıllarda, tropik bir tatile ışınlıyor.

Gençlik yıllarını 90’larda yaşayanları doğrudan o yıllara ışınlayan bazı melodiler vardır. All Saints’in Pure Shores adlı şarkısı da bunlardan biri. Üstelik şarkı Leonardo DiCaprio’nun başrolde olduğu The Beach / Kumsal filminin de soundtrack’inde yer almasıyla bu nostalji etkisini ikiye katlıyor.

Lanvin’in erkek giyim koleksiyonunun baş tasarımcısı Bruno Sialelli de bu kartı oynayarak 2022 ilkbahar yaz erkek koleksiyonunu fonda bu şarkının çaldığı bir video ile tanıttı. İzler izlemez hem 90’lara hem de sıcak ve nemli bir tropik adaya yolculuk hissi yaşatan videoda modeller pek plaja hazır gibi görünmeseler de yine de sergiledikleri tasarımlar dikkat çekici.

Videoda hem resort hem de ilkbahar yaz 2022 erkek koleksiyonundan parçaları görebiliyoruz. Geçen yılki parti temalı koleksiyona göre süsleme detaylarından çok silüetlere odaklanan tasarımlar, dar büstiyerlerle tamamlanan plise eteklerden oversized takımlara kadar geniş bir yelpazeye sahip. Sialelli ayrıca koleksiyona dalgıç stili üstler ve taytlar gibi spor giyim parçaları da eklemiş.

Koleksiyonun aksesuarları da epey dikkat çekici. Pembe tonlarındaki güneş gözlükleri tam bir 90’lar göndermesi yaratırken dev bir kelebek şeklindeki kolyeler de tropik havayı tamamlıyor. Sivri burunlu babetlerin yanlarından kanatlar çıkarken erkek modellerin ayaklarında geometrik şekilli terlikle görüyoruz.

Sialelli ayrıca koleksiyona sosyal medyada hala devam eden logomania trendinden de dokunuşlar eklemiş. Bunun için 1970’lerin başında Lanvin tarafından kullanılan JL monogramı yeniden tasarlanmış ve çantalarla spor giysilerde göz yanılması yaratan bir desen olarak kullanılmış.


Önerilen yazılar