Oda, Kahvaltı ve Çikolata!

Hansel & Gretel masalındaki evi andıran, bu çikolatadan yapılmış kulübede sizi bir cadı değil, bir artizan çikolata ustası ağırlıyor.

Çikolata tutkunuzun sınırları nereye uzanıyor bilmiyoruz ancak bu kulübe her çikolataseverin rüyalarına girecek kadar nefis ve gerçek dışı görünüyor! Toplam 1,5 ton çikolatadan inşa edilen, 18 metrekare büyüklüğündeki ve dört kişinin konaklayabileceği bu kulübe dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor. Üstelik, Fransa’nın Sevr kentinde bulunan bu kulübe, çok kısa bir süreliğine de olsa booking.com sitesi üzerinden rezervasyona açıldı ve şanslı konuklarını ağırlamaya başladı bile!

Dünyanın en popüler tatlı lezzeti olan çikolatadan yapılmış bir odada konaklama fikri kulağa bir masaldan çıkmış gibi geliyor. Ancak rezervasyon yaptırabilen sayılı konuklar, duvarlarından çatısına, şöminesinden avizesine, saatinden kitaplarına kadar çikolatadan tasarlanmış bu benzersiz yerde gerçekten konaklayabilecek. Akla ilk gelen soruyu da yanıtlayalım: Evet, konaklama sırasında odanızın ‘tadına’ da bakmanız mümkün.

Yarattığı çikolata heykellerle tanınan artizan çikolatacı Jean-Luc Decluzeau, hem tasarladığı hem de inşa ettiği The Chocolate Cottage için “Gezginlerin içinde uyuyabileceği, gerçek boyutlu bir mekan tasarlama şansını bulacağımı tahmin bile etmezdim. Çikolata tutkumu bu şekilde paylaşmaktan büyük bir heyecan duydum, umarım misafirler de yaşadıkları bu tatlı ve eşsiz konaklama deneyiminden memnun kalır,” dedi.

Misafirler yalnızca içindeki hemen her eşyası ve aksesuarı çikolatadan yapılmış benzersiz bir kulübede konaklama şansına sahip olmuyor, ayrıca Decluzeau tarafından düzenlenen ve kendi minik çikolata evlerini üretebilecekleri bir atölyeye de katılabiliyorlar.  Ayrıca, The Chocolate Cottage’ın çikolatadan çiçek tarhları ve beyaz çikolatadan yapılmış minik süs havuzunun olduğu bahçesinde kahvaltı ve akşam yemeğinin de keyfini çıkarbiliyorlar.

Şimdilik sınırlı sayıda kişinin yaşayabileceği bu konaklama deneyimi, kesinlikle Willy Wonka’yı bile kıskandıracak kadar tatlı!


Önerilen yazılar