Olimpiyat Ruhu Yaşıyor

1932’den beri olimpiyatların resmi sponsoru olan Omega, özel saat modeliyle 2022 Pekin Kış Olimpiyatları’na şimdiden hazır!

Yeni Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition ilk bakışta Omega’nın popüler dalış saatinin bir başka versiyonu gibi görünse de yakınlaştıkça olimpiyatlara ait detaylar kendilerini bir bir göstermeye başlıyor. Eğer her şey normale dönerse 2022’de Pekin’de düzenlenecek olan Kış Olimpiyatları’na özel bir hatıra modeli olarak üretilen saatin kadranında, saat 2, 4, 8, 10 ve 12 noktalarında olimpiyat halkalarının beş rengini seçebiliyoruz. Saatin kasasının arkasında ise 2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları’nın resmi logosu göze çarpıyor. Bu amblemin ardında, saat endüstrisinin en güçlü mekanizmalarından, Omega’nın Co-Axial Master Chronometer Calibre 8800’ü yer alıyor.

Kadrana geri dönersek, olimpiyat halkalarının yanı sıra, 42 mm’lik bir kasaya sahip bu hatıra saatinin mavi seramik kadranında lazerle işlenmiş dalga desenlerini ve Super-LumiNova maddesiyle karanlıkta saat okumayı kolaylaştıran göstergeleri görüyoruz. Kadranı çevreleyen titanyum bezel halkası ise saati çok dayanıklı kılıyor. Saatin kordonu da kasası gibi paslanmaz çelikten üretilmiş.

Omega, geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle ertelenen ve bu yıl da henüz düzenlenip düzenlenmeyeceği belirsiz olan Tokyo Yaz Olimpiyatları’na özel bir hatıra saati de üretmişti. Gerçekleşemeyen olimpiyatları ve hatta pandemi nedeniyle gerçekleşemeyen diğer her şeyi temsil eden The Seamaster “Tokyo 2020” Limited Edition adlı model, koleksiyoncuların en çok aradığı modellerden biri oldu.

2022’de Pekin Kış Olimpiyatları gerçekleşir mi bilemiyoruz ancak her iki durumda da bu olimpiyatlara özel hatıra saatinin de aranan bir model olacağını tahmin etmek zor değil.


Önerilen yazılar