Rengarenk Bir Amerikan Rüyası

Moschino’nun resort koleksiyonu hepimize renkli, eğlenceli ve fantastik bir rüya gördürüyor!

Moda dünyasında hayal gücü en sınırsız olan isimlerden biri kesinlikle Moschino’nun tasarımcısı Jeremy Scott. Kimin aklına hotdog şeklinde bir elbise tasarlamak ve bunu hardal şişesi kapağı şeklinde bir şapkayla tamamlamak gelir ki? Scott da bunu kabul ediyor; resort 2022 koleksiyonunun coşku dolu, samimi ve hatta biraz da naif olduğunu söylüyor.

Scott’un koleksiyonu pandemi dönemine doğrudan referans yapmasa da o dönemde hepimizin özlediği ve yapabilmenin egzotik bir tatile çıkmak kadar uzak geldiği şeyleri yansıtıyor; bir hotdog yemek ya da bir restorana gitmek gibi…

Koleksiyonun videosu da Scott’un hayranı olduğu klasik Amerikan müzikallerini andıran bol müzikli, danslı ve neşeli bir atmosfer sunuyor. Hikaye bir Amerikan diner’ında çalışan garsonun hayallere dalmasıyla başlıyor ve sonunda da videoda gördüklerimizin hepsinin aslında garsonun gördüğü bir rüya olduğu ortaya çıkıyor.

Gerçekten de koleksiyon, tuhaf ve anlam veremediğimiz ama keyif aldığımız bir rüya gibi. Sundae şeklindeki elbiselerden hamburger şeklindeki eteklere kadar birçok dikkat çekici parçayla dolu olan koleksiyon capcanlı renkleriyle de akıl çeliyor. Yemekleri taklit eden tasarımlar haricinde 50’lere göz kırpan ince çizgili takımlar ve kolej montlarını andıran hırkalar da görebiliyoruz.


Önerilen yazılar