Ritz-Carlton Demir Alıyor

Bir yandan egzotik destinasyonlara doğru seyrederken diğer yandan ultra lüks bir otelden beklediğiniz her hizmeti alacağınız yolculuklar başlıyor.

Cruise gemileri, yolcularına sundukları hizmetlerle deniz üzerinde lüks otel konforunu yaşatmaya devam ediyor. Ancak yakında aralarına kuralları yeniden yazacak çok iddialı bir rakip katılıyor: Ritz-Carlton. Deniz yolculuğu tasarlayan ilk lüks otel markası olarak yeni bir cruise kavramı yaratacak oteller zinciri, otellerinde sunduğu ödüllü konforu artık deniz üzerinde de sunmaya hazırlanıyor.

Normal bir cruise gemisi kadar büyük olmayacakları için, Capri, Portofino, Kartagena gibi daha küçük ve eşsiz limanlara girerek yat yolculuğunun özgür ruhu ile cruise gemilerinin kapsamlı hizmetlerini birleştirecek bu yepyeni deneyim, 2019’un son çeyreğinde başlayacak. Destinasyonlar mevsime göre, Akdeniz’den Kuzey Avrupa’ya, Karayiplerden Latin Amerika’ya uzanacak. Ama tüm bu seyahatlerin ortak özelliği Ritz-Carlton otellerinin konuklarına sunduğu hayat tarzını yansıtması olacak. Yolculuklar konuklarının, gidecekleri yerlerin ruhunu doyasıya yaşayabilmeleri için bazen karada konaklamalı planlar da sunarak özenle oluşturulmuş bir deneyim yaşatacak. Her seyahate özel olarak yerel şefler, müzisyenler ve sanatçılarla tasarlanacak bu deneyimler, tatili hem gemide hem de karada ayrıcalıklı kılacak.

Ritz-Carlton Yacht Collection’ın özel tasarlanmış 190 metrelik üç adet teknesinde, hepsi özel balkonlu 149 süit oda ve 138 metrekarelik iki penthouse süit bulunacak. Yolculuk boyunca konuklar, Ritz-Carlton Wolfsburg’un, şef Sven Elverfeld’in imzasını taşıyan 3 Michelin yıldızlı restoranı Aqua, SPA merkezi, şarap barı ve Panorama Lounge gibi zengin olanaklardan faydalanacak.

Yat ve cruise yolculuklarının sunduğu avantajların mükemmel bir birleşimi olacak bu yolculuklar lüks seyahat anlayışı için yepyeni bir konsepte öncülük ederken diğer yandan da kişiye özel hizmetleriyle dünyayı keşfetmenin hem rahat hem gündelik hem de elegan bir yolu olacak. Rezervasyonlar 2018 Mayıs ayında başlıyor!


Önerilen yazılar