MAKALE

Bu Saati Sadece Bitcoin’le Satın Alabilirsiniz!

Bu Saati Sadece Bitcoin’le Satın Alabilirsiniz!

Hublot, bu kez yalnızca Bitcoin ile satın alınabilen yeni “Hublot Blockchain” saatiyle bir kez daha farkını ortaya koyuyor.

Lüks saatçilik sektöründe yenilikçi adımlarıyla adından sıkça söz ettiren Hublot, Bitcoin’in 10.yılını kutlamak adına sınırlı sayıda ürettiği Big Bang Meca-10 P2P modelini tanıttı. İsviçreli marka yaptığı bu girişim ile sadece Bitcoin kullanılarak saat satan ilk marka oldu.

Satoshi Nakamoto kod adını kullanan kişi ya da kişilerce icat edilen ve dijital ortamda saklanan bitcoin ilk kez 10 yıl önce Kasım 2008’de ortaya çıktı. Bu kripto parayı icat edenlerin kimlikleri gizemini hala koruyor. Bitcoin’in başlattığı ‘Peer to peer’ (P2P) ödeme sistemi, birçok yatırımcının ve kullanıcının dikkati çekmeye devam ediyor.

Big Bang Meca-10 P2P sadece çevrimiçi olarak ve Bitcoin’le ödeme yapılarak satın alınabiliyor. Hublot bu cesur yeniliği Asya’nın önde gelen dijital brokerage devi OS Limited (OSL) ile birlikte gerçekleştirdi. Bu adım sayesinde Hublot aynı zamanda bu sektöre giren ilk büyük saat markası oldu.


Önerilen yazılar