Vahşi. Kırmızı. Seramik.

Hublot’nun damarlarında akan Orlinski kırmızısını bileğinize taşıyacak sanat eseri gibi bir saat modeliyle tanışın.

Classic Fusion Chronograph Orlinski, Hublot’nun patentli kırmızı seramiğiyle buluştu. Yaşamın ve tutkunun rengi olan kırmızı, Richard Orlinski’nin ilk Born Wild Crocodile heykelini çağrıştırıyor. 2004 yılında yapılan heykel, o zamandan beri koleksiyonundaki en tanınmış renk haline gelen canlı ve güçlü bir kırmızı tonuna sahip.

Hublot 2018’de yaptığı yenilikler arasına bir özellik daha ekledi: Canlı bir renkte üretilen ilk seramik. Bu seramiğin geliştirilmesi konseptten üretime kadar toplam dört yıl sürdü. Malzeme ve üretim süreçlerinde pigmentlerini yakmadan seramiği katılaştıran özel bir tekniği, Hublot’nun Ar-Ge departmanı ile Metalurji ve Malzeme Laboratuvarı birlikte, tamamen firma bünyesinde geliştirdi ve birçok patentle güvence altına alınan bu gizli formülü elde etti.

Eserleri dünya çapında en çok satan modern sanatçı olan Richard Orlinski, 2017’den beri geometrik stilini Hublot saatlerine yansıtıyor. Bileğinizde bir sanat eseri gibi duran bu saatler, Orlinski’nin açılar ve kenarlarla ünlü geometrik yüzlerine sahip. Tıpkı eserleri gibi, Classic Fusion Chronograph Orlinski Ceramic saat modeli de sanatçının imzası niteliğindeki üç boyutlu keskin hatları ve cilalı görünümü öne çıkarıyor.

Büyüleyici ama çelişkili bir renk olan kırmızı ise hislerimizin bazen birbirleriyle çelişen uçlarını simgeliyor. Aşk, öfke, cesaret, risk, yasaklar, heves… Böylece tam olarak duygulara hitap eden bir saat karşımıza çıkıyor.

Classic Fusion Chronograph Orlinski Ceramic, 200 adet saatten oluşan sınırlı sayıda özel üretimle piyasaya sunuldu. Hublot’nun kırmızı seramiğiyle üretilen 45 milimetrelik bu sanat eseri, saniye ibresinden sayaçlara ve indekslere, kasadan çerçeveye ve kayışa kadar, Hublot ve Orlinski’nin eşsiz tarzını en iyi şekilde harmanlayarak yansıtıyor.


Önerilen yazılar