Şangay’ın Yeni Mücevheri

İtalyan mücevher markası Bulgari, bir dünya şehrine daha lüks konaklama standartlarını baştan yaratan bir otel armağan etti.

Dünyanın en kalabalık metropollerinden biri ve Çin’in finans merkezi olan Şangay’da geçtiğimiz haftalarda kapılarını açan Bulgari Hotel Shanghai, şehrin yeni cazibe merkezi olmak için iddialı özelliklere sahip.

Huangpu Nehri’nin kıyısında yükselen 48 katlı bir gökdelen, 1916 yılında inşa edilmiş Ticaret Odası’nın restore edilmiş binası ve etrafındaki yemyeşil bahçeler otel kompleksini oluşturuyor. Fütüristik silüetli şehir merkezinin ve savaş öncesi yıllardan bugüne kalan Avrupa tarzı mimariye sahip Bund mahallesinin arasında yer alan otel, hayatın çok hızlı aktığı bu şehrin geleceğiyle geçmişini mükemmel bir şekilde harmanlıyor. 48 katlı gökdelen modernizmi, restore edilen neo-klasik bina ise geleneksel mimariyi temsil ediyor.

Enerjisi, tarihi, kültürü ile dünyanın en ilginç şehirlerinden biri olan Şangay, Bulgari’nin CEO’su Jean-Christophe Babin’in deyişiyle ‘mücevher koleksiyonlarını’ genişletmek için mükemmel bir tercih. Geçtiğimiz yıl açılan Pekin ve Dubai otelleriyle birlikte Bulgari’nin altıncı oteli olan Bulgari Hotel Shanghai, İtalyan mimarlık firması Antonio Citterio Patricia Viel’in imzasını taşıyor.

Otelin 82 adet konforlu odası, gökdelenin en üstteki sekiz katında bulunuyor. Neredeyse yatağınızdan bile kalkmadan nehri ve nehrin kıyısındaki ikonik binaları panoramik bir şekilde izleyebiliyorsunuz. Odaların dekorasyonunda ilk göze çarpan öğeler ise, Çin stiline göz kırpan koyu renkli meşe zeminler ile ipek ve kadifeden üretilmiş yatak başları. Otelin en özel odası olan iki katlı, 400 metrekarelik Bulgari Suite ise, şehrin en büyük suit odası olmasının yanı sıra şehir manzaralı jakuzi keyfi sunmasıyla da konuklarına sonsuz lüksü yaşatıyor.

Otelin bakımlı bahçelerinin içinde bulunan ikinci binası eski Ticaret Odası, zarif bir balo salonuna, bir viski barına ve Çin mutfağının en nadide lezzetlerini sunan bir fine-dining restoranı olan Bao Li Xuan’a ev sahipliği yapıyor. İki bin metrekarelik Spa ve fitness merkezi ve artizan çikolata dükkanı Il Cioccolato da oteli ayrıcalıklı kılan diğer özellikleri arasında.

Ayrıca Bulgari Hotel Shanghai’ın teras katında Michelin yıldızlı şef Niko Romito’nun Il Ristorante adlı restoranı ve Il Bar ile La Terrazza adlı iki farklı bar daha bulunuyor. Otelde konaklama şansı bulamayanlar için otelin muhteşem manzarasını doya doya deneyimlemek, şehrin yerlileriyle sosyalleşmek ve Şangay’ın en şık mekanlarının keyfini çıkarmak için kusursuz seçimler.

Kısacası, yolu Şangay’a düşen gezginlerin, konaklama şansları olmasa bile, Bulgari Hotel Shanghai’ın kapısından içeri adım atmayı, İtalyan stiliyle, gelenekselin ve modernin birbirine dengeli bir şekilde karıştığı bu lüks mabedini ziyaret etmeyi ve elbette teras katından Şangay manzarasını izlemeyi yapılacaklar listesine mutlaka alması gerekiyor.


Önerilen yazılar