Şehri Keşfetmenin Yeni Yolu

Güvenli, eğlenceli ve çevreci bir turla şehrinizi yeniden keşfedin!

Bir yeri keşfetmenin en iyi yolu sokaklarında uzun uzun dolaşmak. Normalde yürümek bunun en iyi yolu olsa da şimdi ister yeni bir yeri, ister kendi yaşadığınız şehri keşfetmenin yepyeni bir yöntemi var.

İkonik tasarımı ve capcanlı renkleri ile dikkat çeken Twizy araçlarla yapabileceğiniz turlar, size benzersiz yeni nesil şehir içi seyahat aktivitesi sunuyor. Eğlence güvenlik ve hijyeni bir arada sunan bu farklı deneyim Londra, Paris ve Barselona gibi Avrupa şehirlerinde büyük ilgi gördükten sonra şimdi Türkiye’de de deneyimlenebiliyor!

İstanbul’da isterseniz Boğaz’ın manzaralarını seyrederek ilerleyebilir; ister Bağdat Caddesi’nin canlı kalabalığında Twizy’nizi sürebilir; isterseniz Aqua Florya’da bol bol deniz havası alabilirsiniz. İzmir’de ise Twizy Tur’la Karşıyaka- Bostanlı arasını keşfe çıkabilirsiniz. Eşsiz doğası ve manzaralarıyla büyüleyen Kapadokya’da da tura katılma şansınız var, dilerseniz balonları izleyebilir, dilerseniz romantik bir gün batımı turu deneyimleyebilirsiniz. Turların süresi ise 1 saat ile 3,5 saat arasında değişiyor.

Twizy’ler elektrikli, dört tekerlekli ve direksiyonlu birer motosiklet. İki kişilik sıralı oturma düzenine sahip olan araç, olanca sempatikliğinin yanı sıra benzinsiz çalışan elektrikli yapısıyla da tam bir çevre dostu. Maksimum 85 km hız yapabilen araç, 80-100 km arası menzile sahip. 3 saat gibi kısa sürede tam şarj olan Twizy’de sürücü ve yolcu için emniyet kemeri, hava yastığı ve çelik koruma kafesi de bulunuyor. Sürüşü oldukça kolay ve keyifli, boyutu ile rahat park olanağı sunan Twizy, A veya B sınıfı ehliyetlerle kullanılabiliyor.

Twizy turlarında en öndeki kılavuz araç katılımcılara yol boyu rehberlik ediyor. Katılımcılar da kendilerine tahsis edilen araçlar ile rota boyunca ilerliyor. Tur katılımcıları bir yandan Twizy araçlarını deneyimlerken bir yandan da fotoğraf çekilebilecek mola noktalarıyla şehri yeniden keşfetme fırsatı yakalıyor. Ayrıca araçlarda bulunan telsiz sayesinde tura katılan arkadaşlarınızla sohbet imkanınız da bulunuyor. Sessiz çalışan çevreci araçlar, düzenli dezenfekte ediliyor ve böylece pandemi koşullarında izole olarak eğlenebilme ve gezme imkanını da sunuyor.


Önerilen yazılar