MAKALE

Sezonun En Sıra Dışı İşbirliği

Sezonun En Sıra Dışı İşbirliği

Lüks ayakkabılar özgün sokak stiliyle buluştu ve bu sezonun en sıra dışı işbirliği olan Jimmy Choo X Off-White ortaya çıktı.

Lüks ayakkabı dendiğinde akla gelen ilk markalardan Jimmy Choo sokağa emin bir adım attı. Bu yazın en sıra dışı ve heyecan verici kapsül ayakkabı koleksiyonunda Jimmy Choo ve Virgil Abloh’un kült moda markası Off-White işbirliği yaptı. Bu iki farklı karakterin birleşiminden doğan koleksiyon ise elbette çok özgün bir sese sahip, bağımsız bir karakteri var, ayrıca hem sokağa hem de şık gece davetlerine göz kırpan ayakkabı ve çizme modellerini içeriyor.

Jimmy Choo’dan Sanda Choi’nin kreatif direktörlüğünde tasarlanan koleksiyon, Jimmy Choo’nun zarafetini Off-White’ın özgür karakteriyle bir araya getiriyor ve lüks ayakkabı konseptine taptaze bir estetikle dokunuyor.

Koleksiyonun ana fikri ise ölümünün üzerinden 20 yıl geçen ve aynı zamanda Jimmy Choo’nun sadık hayranlarından biri olan Prenses Diana. Koleksiyon 9 farklı ayakkabı silüetini içeriyor ve tümü de Diana’nın zamansız stilini Abloh’un modern tarzıyla tamamlıyor. Ayakkabılarda kullanılan materyaller de oldukça ilgi çekici. Tüllerle kaplı diz üstü çizmeler ve PVC ile süslenmiş stilettolar koleksiyonun öne çıkan modellerinden.

Off-White gibi bir marka ile birlikte çalışarak Jimmy Choo yepyeni bir maceraya atılıp neredeyse başka bir dilde konuşmaya başlamış. Bu ayakkabılar 90’ların presesinden bugünün prenseslerine bir armağan gibi adeta.

Alışılmadık bir sinerjiye sahip bu lüks ayakkabı koleksiyonu, Beymen Zorlu Center’da 29 Nisan’a dek açık kalacak pop-up butikte satışta olacak.


Önerilen yazılar