Sıra Dışı Bir Tatil Mi Arıyorsunuz?

İşte sundukları alışılmışın dışındaki konaklama deneyimleriyle tatilinizi unutulmaz kılacak, dünyanın en ilginç otel odaları!

Bambaşka bir coğrafyaya yolculuk etmenin yaşattığı deneyimin paha biçilmez olduğunu tartışmaya bile gerek yok, ancak bazı oteller var ki, ayrıcalıklı ve benzersiz odalarıyla bu deneyimin unutulmazlığını zirveye çıkarıyor. Okyanusun derinliklerinden dağ yamaçlarına, en ilginç otel odalarını birlikte gezmeye ne dersiniz?

Shipwreck Lodge, Namibya

Balina, aslan ve fok iskeletleriyle dolu, dünyanın en tehlikeli kıyılarından biri olan İskelet Sahili’nin yeni safari oteli, buranın eşsiz coğrafyasına kusursuzca uyacak şekilde tasarlanmış. Namibya’nın kum tepelerine kurulmuş Shipwreck Lodge’un kabinleri, bu sahilde sıkça rastlanan gemi enkazlarını andırıyor. Dışarıda vahşi doğa koşulları yaşanmaya devam etse de, odaların içi son derece lüks bir şekilde dekore edilmiş ve her tür konfora sahip.

Conrad Maldives Rangali Island, Maldivler

Dünyanın ilk su altı otel odası, Conrad otel zincirinin Rangali adasındaki lüks resort’unda bu yıl Kasım’dan itibaren benzeri olmayan bir konaklama deneyimi sunmaya başlayacak. Hint Okyanusu’nun beş metre derinliğinde bulunan bu iki katlı lüks villa, burada konaklayacak şanslı kişilere dünyanın en zengin su altı hayatını ‘derinlemesine’ yaşatacak.

Minor Hotels Gypsy Teknesi, Mekong Nehri

Nehir seyahatlerinin nostaljik romantizmini modern dünyanın konforuyla kusursuzca harmanlayarak sunan Minor Hotels, bu tekne turlarında Mekong Nehri boyunca mistik tapınakların ve el değmemiş doğanın tüm güzelliklerine tanık olmanızı sağlıyor. Farklı kapasitelerde teknelere sahip otelin en unutulmaz ve ayrıcalıklı yolculuk deneyimi ise sadece dört kişiye kadar konaklanabilen Gypsy adlı teknede yaşanıyor.

Skylodge Adventure Suites, Peru

Peru’daki Kutsal Vadi’nin kuşbakışı manzarasıyla uyanmak muhteşem bir fikir ancak yamaca asılı bu kabinlerde kalmak herkese göre olmayabilir! Özel bir alüminyum ve camdan üretilmiş bu kapsül odalara ulaşmak için bir makara sistemi yardımıyla 122 metrelik bir tırmanış gerçekleştiriyorsunuz. Skylodge Adventure Suites’ten inmek ise zipline ve yürüyüşün karışımı bir yolculuğu gerektiriyor.

Kakslauttanen Arctic Resort, Finlandiya

Kuzey Kutbu’nun sihirli oteli, özellikla cam tavanlı iglolarıyla ünlü. Eğer doğru mevsimde ziyaret ederseniz odanızın tavanı Kuzey Işıkları’yla süsleniyor. Son derece romantik bu konaklama deneyiminde elbette bölgenin ünlü sauna keyfini yaşama olanağınız da var.

No Man’s Fort, Birleşik Krallık

Viktorya döneminde, Portsmouth’u saldırılardan korumak için 1800’lerin sonunda inşa edilen No Man’s Fort, 2015’ten bu yana misafirlerine eşsiz bir konaklama deneyimi sunan bir otel olarak hizmet veriyor. Tekneyle ulaşılan bu otel lüks odalara, içini gezebileceğiniz bir deniz fenerine, teras jakuzilerine ve sizi eğlenceden eksik bırakmayan oyun alanlarına sahip.

Jumbo Stay, İsveç

1976’dan kalma bir Jumbo Jet uçağı, Stockholm’ün Arlanda Havalimanı’nda konuklarını bekliyor. Hem yatakhane şeklinde hem de çift kişilik odaları bulunan Jumbo Stay’in en çok dikkat çeken odası ise elbette size panoramik bir manzara sunan lüks kokpit suit’i.


Önerilen yazılar