MAKALE

Süpermodellerin Çağı Yeniden Başıyor

Süpermodellerin Çağı Yeniden Başıyor

Bu Eylül sadece 2017’nin değil, belki son yılların en önemli moda anına tanık olduk. 90’lı yılların efsane modellerini Versace defilesinde yeniden podyumlarda gördüğümüz o an, belki de bir dönemim yeniden başlamasını işaret ediyor.

Donatella Versace, kardeşi, efsane modacı Gianni Versace’ye bir övgü niteliğinde tasarladığı İlkbahar Yaz 2018 koleksiyonunun Milano Moda Haftası’ndaki defilesinin kapanışını Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Carla Bruni Sarkozy, Helena Christensen ve Cindy Crawford’la yaptı. Bu efsane modellerin podyumda yeniden bir arada gözüktüğü efsanevi an, hem süpermodel kavramını bir bakıma ortaya çıkaran Gianni Versace için harika bir saygı duruşu oldu hem de biz moda severlerin hafızalarına kazındı.

Ardından, geçtiğimiz günlerde Versace bu kez aynı koleksiyonu için çektiği reklam filmini yayınladı. Bu kez kamera karşısına geçenlerse Naomi Campbell, Christy Turlington, Gisele Bündchen, Irina Shayk, Raquel Zimmerman, Gigi Hadid, Kaia Gerber gibi farklı jenerasyonların en iyi modelleri ve popüler isimleri oldu. Reklam kampanyası, günümüzün en yetenekli ikonları ile efsane süpermodelleri bir araya getirerek bir ilke de imza atmış oldu.

Versace’nin reklam kampanyasıyla yeniden konuşmaya başlanan Tribute SS18 koleksiyonunun da amacı aslında tam olarak bu. Yeni jenerasyonun modaya damgasını vurmuş dahi bir ismi daha yakından tanıması için, Gianni Versace’nin klasikleşmiş look’larını yeniden yaratıyor. Koleksiyonda Versace denince akla hemen gelen Barok desenler de yer alıyor, 1992 yılında tanıttığı koleksiyonunda ağır basan Amerika Yerlilerinin baskılarının olduğu modeller de… Ayrıca yine 90’ların başında tasarladığı orjinal çanta modeli, modern jenerasyonun beğenisine zamansız bir tasarımla sürülüyor.

Versace, moda dünyasına yaptığı eşsiz dokunuşları hem süpermodelleri hem de ikon Versace parçalarını yeniden hayatımıza getirerek sürdürüyor.


Önerilen yazılar