MAKALE

Sushi’nizi Londra’da Alır Mıydınız?

Sushi’nizi Londra’da Alır Mıydınız?

Popüler şehirlere öykünen bu porselen tabaklarda yemek yemek keyifli bir yolculuğa dönüşüyor.

Şehirlere hiç bu açıdan bakmamıştık… Rotterdamlı bir tasarım stüdyosu olan Studio Lorier, tasarladığı bu porselen tabak serisiyle şehirleri sofranıza taşıyor. Londra, Paris, Amsterdam ve New York’un da dahil olduğu on şehir hem nehirleri ya da su kanalları hem de önemli simgeleriyle tabaklara dönüştürülmüş.

Bu tabakları ister yemek sunumlarınıza renk katmak için isterseniz de aksesuarlarınızı koyabileceğiniz bir tepsi olarak kullanbiliyorsunuz. Ayrıca duvar süsü olarak da çok dekoratif görünüyorlar. Tabakların en eğlenceli detayı ise yemeğinizin sosunu ‘bir nehir gibi’ akıtabilmeniz!

Bir Kickstarter projesi olan City Plates’in her bir tabağı ve tabaktaki üç boyutlu mimari yapıların her biri, özel kalıplar kullanılarak elle üretiliyor. Ardından zehirsiz bir cila ile kaplanıyor. Bu şık tabaklar bulaşık makinesinde yıkanmaya da dayanıklı.

Kickstarter projesini destekleyenlere ise minik mimari yapılardan oluşan setler ve tabaklar hediye ediliyor. Hatta yüksek bir oranda bağış yaptığınızda tamamen size özel bir tabak tasarlanıyor ve tabağınızdaki şehirde kendiniz için anlamlı olan bir konumu ‘pinleyebiliyorsunuz’ bile!

Tasarladığı ilginç mobilyalar ve el üretimi seramiklerle tanınan Studio Lorier’nin tasarımcısı City Plates serisinin, dünyanın dört bir yanında yaşayan müşterilerini, şehirlerinin karakteristik ve benzersiz görüntüleriyle mutlu etme amacı taşıdığını söylüyor.


Önerilen yazılar