MAKALE

Tarihi ve Lüksü Buluşturan Yepyeni Bir Seyahat Tre...

Tarihi ve Lüksü Buluşturan Yepyeni Bir Seyahat Trendi

Sabah uyandığınızda gözlerinizi lüks bir otel odası yerine, tarihi bir kilisenin büyüleyici atmosferine açmaya ne dersiniz?

Artık otellerde konaklamak ve herkesin gittiği turistik yerlere gitmek, pek çok kişi için sıradan. Neyse ki sürekli yenilik peşindeki ruhlarımızı heyecanlandıran yepyeni seyahat trendleriyle tanışıyoruz. Son yılların gözde trendi olan ve kampçılığın lüks versiyonu sayılabilecek Glamping ise ilerleyen dönemlerde yerini yepyeni bir konsepte bırakacakmış gibi görünüyor.

Özellikle tarih tutkunlarının ve geçmişe özlem duyanların seveceğinizi düşündüğümüz bu yeni seyahat konsepti giderek yayılıyor. Tarihi kiliselerin ve eski ibadet yerlerinin dönüştürülmesiyle oluşan bu trendde, konakladığınız yerlerin dış cepheleri klasik mimariyi korurken, içeride her türlü lüksü ve konforu bulmak mümkün.

Fitzroy – Avustralya

Dışarıdan bakınca oldukça hasarlı bir yapı gibi görünmesine rağmen, antika mobilyalardan oluşan etkileyici iç dekorasyonuyla, misafirlerine şaşırtıcı bir konfor sunan bu dönüştürülmüş kilise; yerden tavana kadar uzanan camları, elde yapılmış ahşap kapıları ve modern mutfağıyla sizi kendisine hayran bırakacak bir görselliğe sahip.

Logan Square Church – Amerika

Diğerlerinin aksine şehrin tam merkezinde bulunan, eşsiz konumuyla restoranlara ve barlara yürüme mesafesinde olan Logan Square Kilisesi 1888 yılında inşa edilmiş. İçindeki üç yatak odası, 2 banyosu, şöminesi ve bahçe avlusuyla konuklarına keyifli ve konforlu bir tatil vaat ediyor.

Martha’s Vineyard – Amerika

Eski bir papaz evi ve kilise olan bu nostaljik yapı, sadece içeri girdiğiniz anda içinizi huzurla dolduracak ferah ve lüks dekorasyonuyla değil, plaja yürüme mesafesindeki uzaklığıyla da hayalinizdeki tatili yapmanıza imkan sağlayabilir.

Chapel On The Hill – İngiltere

Eski bir metodist kilisesi olan bu yapı, İngiltere’nin Forest-in-Teesdale köyünde bulunuyor. Özellikle romantik kaçışlar için son derece ideal olan bu büyüleyici kilise, göz alabildiğince yeşilliklere bakan konumu ve muhteşem High Force Şelalesi manzarasının yanı sıra içerideki modern ve farklı manzarasıyla da dikkat çekici.


Önerilen yazılar