MAKALE

Tasarım Kokan Sıradışı Mağazalar

Tasarım Kokan Sıradışı Mağazalar

Sıra dışı iç dekorasyonlarıyla göz kamaştıran dünyanın en güzel mağazalarını sizler için seçtik.

Dünyanın en önemli markaları veya küçük niş butikler, sadece koleksiyonlarıyla değil, koleksiyonlarını sergiledikleri mağazalarıyla da ses getirmeyi başarıyorlar. Dekorasyonlarıyla bir sanat eseri sayılabilecek bu mağazalar, tasarımlarını ise bu konuda tanınmış dünyaca ünlü firmalara borçlu. Gömleklerin nerede ve ne şekilde asılı durması gerektiğinden, ayakkabıların duracağı zeminin malzemesine kadar uzun ve özenli araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bu tasarım mağazalara bayılacaksınız.

Mélange Store

Kuveyt’te bulunan Mélange Store’un tasarımı, mimarlık stüdyosu Massive Order’a ait. Giysiler, tavana tasarlanan siyah ve beyaz renkli geometrik şekillerin altına asılmış. Müşterilerin rahat inceleyebilmesi için kesinlikle işlevsel bir tasarım.

24 Kilates

Bangkok’ta bulunan 24 Kilates adlı bu ayakkabı mağazasında banka kasaları, vitrin dolapları olarak işlev görüyor. Barselonalı External References stüdyosunun tasarladığı bu mağaza, lüks estetik tasarımıyla göz dolduruyor.

Dolce&Gabbana Aoyama

Tokyo merkezli Curiosity, bir kereye mahsus olmak üzere Dolce&Gabbana’nın Aoyama mağazasını tasarladı. Ayakkabıların, teatral bir ışıklandırma altında sergilendiği bu ilginç fikir, oldukça dikkat çekici.


Önerilen yazılar