MAKALE

Teknenizin Havasını Değiştirecek Aksesuarlar

Teknenizin Havasını Değiştirecek Aksesuarlar

Bu yaz yatınıza yepyeni bir hava katmak mı istiyorsunuz? Bu üç farklı stilden aksesuar ve mobilyalar ilham kaynağınız olacak.

Tıpkı ev dekorasyonunda olduğu gibi tekne ve yat dekorasyonunda da bazen bambaşka bir stil yaratmak için küçük dokunuşlar yeterli oluyor. Bazen bir halı, bazen birkaç yastık ya da sofra aksesuarları bile büyük farklar yaratabiliyor. İlhamını denizden, ormanlardan ve zarif Fransız stilinden alan bu üç farklı tarzın hepsi de tekne dekorasyonuna çok yakışıyor. Aralarından zevkinize uygun olanı seçin, önerilerimizi inceleyin ve kendi hayal gücünüzü de ekleyerek teknenizin havasını değiştirin!

Tropikal ve Floral Desenler

Bu sezon ev dekorasyonunda da öne çıkan tropikal öğeler, tekne hayatına da çok ferah ve enerjik bir hava katıyor. Doğal olarak yeşil rengin ağırlıkta olduğu tropik tarz, özellikle kaplan ve leopar desenleriyle de çok iyi uyum sağlıyor. Yemek masanızı dekore ederken geniş yaprak desenli bir örtü ile sade, beyaz tabakları kullanabilir ya da tam aksini yapıp düz bir örtü ile desenli tabakları kombine edebilirsiniz. Tropik desenler mutlaka yeşil renk tonlarında olmak zorunda da değil üstelik! Denizin ve gökyüzünün mavisiyle uyum sağlayan tonlarda renk alternatiflerine de yönelebilirsiniz.

Tropik tarzın bir alternatifi de floral desenler. Burada renk kısıtlaması olmadığı gibi, farklı renklerin mümkün olduğunca birlikte kullanımı var. Yaz sofralarına çok yakışan taze çiçeklerle bir ziyafet havası yaratabilir veya çiçek desenli yastıklar, koltuk döşemeleri ile tekenizde bahar rüzgarları estirebilirsiniz.

Zamansız Fransız Tarzı

Belki tekneniz Fransız Rivierası sahillerinde süzülmüyor olabilir, ancak bu zarif ve klasik Fransız tarzını teknenizde uygulayamacağınız anlamına gelmiyor. Fransız stili dendiğinde akla ilk gelen kuşkusuz çizgiler. Bej ya da beyaz koltukların üzerine dizeceğiniz çizgili yastıklar bile bu havayı yakalamanız için yeterli bir dokunuş. Renklerde genellikle lacivert beyaz tercih ediliyor. Çizgilerle süslenmiş şezlonglar veya halılar da Fransız sahillerinin zamansız tarzını yakalamanız için kullanabileceğiniz diğer akseuarlar.

Denizden Gelen Esinti

Yat dekorasyonunda denizlerden ve okyanuslardan esinlenilen aksesuarlar ve renklerle ortaya çıkan stilin modası hiç geçmiyor. Denizin ortasında olup da bu doğal güzelliklerden esinlenmemek mümkün mü? Mavinin ve turkuazın tonları, mercan resiflerinden kopp gelmiş gibi duran sofra aksesuarlarına çok yakışıyor. Daha farklı bir dokunuş içinse deniz veya denizcilik temalı bir duvar kağıdına yönelerek yatınızın iç dekorasyonunda özel bir köşe yaratabilirsiniz.


Önerilen yazılar