MAKALE

Telefonla Gelen Huzur: En İyi Meditasyon Uygulamal...

Telefonla Gelen Huzur: En İyi Meditasyon Uygulamaları

Günlük hayatın stresinden biraz olsun uzaklaşmak istiyorsanız, telefonunuza bu mobil uygulamaları indirerek biraz olsun ihtiyaç duyduğunuz huzuru bulabilirsiniz.

Dijital cihazların varlığından ve hayatımızı ne kadar işgal ettiğinden şikayet ettiğimiz bugünlerde, telefonla meditasyon yapma fikri kulağa biraz garip görünebilir. Ancak günlük koşuşturma sırasında kendimizi ve bedenimizi unuttuğumuz da bir gerçek. Oysa bu uygulamalarla nerede olursanız olun hayata biraz olsun mola verebilir, nefes almaya ve düşünmeye sadece 10 dakikalığına da olsa vakit ayırabilirsiniz.

Headspace (Android / iOS)

Son günlerde oldukça popüler bir uygulama olan Headspace, zihninizi eğitmenize yardımcı olacak kişisel antrenörünüz olmaya aday. Başlangıçta meditasyonun temel adımlarını öğrenebileceğiniz, eğlenceli videoların da eşlik ettiği 10 seviyelik bir programı uyguluyor; ardından biraz ücret ödeyerek, farklı seviyelere ve farklı amaçlara (sağlık, uyku, ilişkiler, vs) yönelik programlardan yararlanabiliyorsunuz.

Buddhify (Android / iOS)

Özelleştirilebilir bir uygulama olmasıyla pek çok kişinin de tercihi olan Buddhify, kendinizi gün içinde nasıl dengeleyebileceğinizi gösteren, dersler sonunda kendinize verdiğiniz değerler sayesinde gelişiminizi de görmenizi sağlayan bir uygulama. Aynı zamanda Buddhify ile kendi meditasyon programınızı kendi vaktinize göre yaratabilir, böylelikle zamansızlık bahanesinin arkasına sığınmaktan da vazgeçebilirsiniz.

Insight Timer (Android / iOS)

Tüm dünyada kabul görmüş çok sayıda değerli ismin yer aldığı meditasyon uygulaması Insight Timer, 600’ün üzerinde ücretsiz program sunuyor. Ayrıca bu uygulama ile kendi meditasyon zamanınızı kendinize göre ayarlayabiliyor, kendi gelişiminizi diğer kullanıcılarla paylaşabiliyor, dilerseniz notlar tutabiliyorsunuz.

Insight Timer

Insight Timer

Stop, Breathe & Think (Android / iOS)

Strese, yorgunluğa ve odaklanma sorununa çare bulmaya çalışan Stop, Breathe & Think özellikle iş yaşamında her gün boğuştuğumuz stresi biraz olsun hayatımızdan uzaklaştırmak için geliştirilmiş. Uygulama, çeşitli farkındalık ve nefes egzersizleriyle, 5 dakikalığına da olsa bulunduğunuz andan uzaklaşıp rahatlamanıza, nefes almanıza olanak tanıyor.

Stop, Breathe & Think

Stop, Breathe & Think

Calm (Android / iOS)

Nazik bir ses makinesi gibi dış dünyadan gelen tüm gürültüleri uzaklaştıran Calm, yağmur damlaları, okyanus ve orman gibi huzur veren seslerle meditasyon sırasında kendinizi daha huzurlu ve dingin hissetmenizi sağlıyor. Ayrıca Calm uygulamasıyla nefesinize odaklanabilir, uyku kalitenizi geliştirebilirsiniz.

Calm

Calm


Önerilen yazılar